Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomoucký kraj nechce stopnout investice ani peníze do sportu a kultury

Zprávy z regionu

6.4.2020

Autor: Jan Procházka

Olomoucký kraj nebude rušit plánované investice, slíbené peníze dostanou i spolky či organizace. Na dnešní tiskové konferenci to řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Hejtman Ladislav Okleštěk na dnešní tiskové konferenci.

Foto: Jan Procházka

"Chceme, aby se po skončení epidemie vrátil život do normálu, ne, abychom se probrali a zjistili, že tu nic nezbylo," řekl na dnešní tiskové konferenci hejtman Ladislav Okleštěk. Olomoucký kraj podle něj nechce zastavit investice, plánované na letošní rok. "Určitě ale bude řada akcí, o kterých víme, že se už letos kvůli epidemii nestihnou. Ty nezrušíme, pouze posuneme v čase," ubezpečil hejtman. Podle něj se to týká nejen opravy a budování silnic, ale například také investic do sportovišť a dalších akcí. "Musíme ekonomiku nakopnout, například cestovní ruch to bude potřebovat. Týká se to i nejrůznějších spolků, kultury, zájmových organizací. Nebudeme jim házet klacky pod nohy tím, že omezíme pro ně tolik potřebné krajské peníze," řekl hejtman a dodal, že krajská rada se rozhodla v první řadě najít úspory tam, kde se to občanů tolik nedotkne. Hejtman dnes připustil, že za určitých okolností by souhlasil i s mírným zadlužením kraje.

Autor článkuJan Procházkaprochazka@olomouc.cz

Jan Procházka
Reklama

OPTIKA ALEXA

Katalog firem » Obchod » Oční optika

SLEVA 50% NA MULTIFOKÁLNÍ ČOČKY
Přijďte si k nám vybrat progresivní čočky (indoorové, relaxační a multifokální) a my vám na ně dáme 50% slevu! Více informací u nás na prodejně:-)