Reklama

Sobota 24. října 2020, svátek má Nina, venku je 11 °C

Olomoucký balet nevynechá Mezinárodní den tance. Přehlídka bude online

Zprávy z regionu

28.4.2020

Autor: roc

Baletní soubor Moravského divadla Olomouc se ve středu 29. dubna připojí k oslavám Mezinárodního dne tance. Zatímco vloni se však sólisté olomouckého baletu zúčastnili oslav přímo na Střeleckém ostrově v Praze, letos budou muset kvůli bezpečnostním opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru předvést své umění pouze před kamerami. Celý program Mezinárodního dne tance bude totiž vysílaný on-line a dostupný na facebookové stránce Art 4 People.

 Francesca Raule a Stefano Sacco v inscenaci Giselle.

Foto: Anna Rasmussen

„Mezinárodní den tance je dnes už tradiční jarní událost s širokou fanouškovskou základnou a pravidelně se těší návštěvnosti tisíců lidí. Neoslavit ho pro nás nepřipadalo v úvahu, a proto ho letos připravujeme celý v on-line formátu. Akci si tak diváci budou moci užít a protancovat z pohodlí domova,“ uvedl Martin Kolda, ředitel agentury Art 4 People. Místo oslav konaných živě na Střeleckém ostrově tak diváky čeká on-line vysílání programu právě ze Střeleckého ostrova, ale také z několika dalších stanovišť v Praze, vše za doprovodu moderátora.

Během celodenního programu opět vystoupí taneční soubory předních českých tanečních institucí, mezi které patří Národní divadlo Praha, Národní divadlo moravskoslezské, Národní divadlo Brno, Laterna Magika, Jihočeské divadlo, Moravské divadlo Olomouc, Divadlo J.K. Tyla v Plzni, Divadlo F. X. Šaldy Liberec a další profesionální tělesa, poloprofesionální soubory i amatérské skupiny. V programu nebude chybět vysílání tréninku u baletní tyče pod taktovkou uměleckých šéfů a baletních mistrů výše zmíněných divadel.

„Tento ročník je bohužel jiný než předchozí, ale věřím, že i tak si ho všichni užijeme. Letos bude na Mezinárodním dni tance zadávat část tréninku náš baletní mistr Guido Sarno. Naplánovaná jsou také dvě vystoupení našich tanečníků - sólistů Francescy Raule a jejího partnera Stefana Sacca, kteří uvedou pas de deux z baletu Spící Krasavice. Druhým tanečním číslem je Etenbako, moderní kreace vytvořená speciálně pro tuto příležitost, jejíž choreografii připravil člen našeho souboru Alejandro Polo. Obě čísla diváci uvidí on-line, a to v živém vysílání,“ uvedl umělecký šéf baletu Moravského divadla Michal Štípa. Vystoupení olomouckého souboru je naplánováno na 18:30. Tanečníci si tak po téměř dvouměsíční pauze znovu zatančí na jevišti Moravského divadla.

roc

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

MODERNÍ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
speciálka na osvětlení
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz