Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomoucký balet nevynechá Mezinárodní den tance. Přehlídka bude online

Zprávy z regionu

28.4.2020

Autor: roc

Baletní soubor Moravského divadla Olomouc se ve středu 29. dubna připojí k oslavám Mezinárodního dne tance. Zatímco vloni se však sólisté olomouckého baletu zúčastnili oslav přímo na Střeleckém ostrově v Praze, letos budou muset kvůli bezpečnostním opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru předvést své umění pouze před kamerami. Celý program Mezinárodního dne tance bude totiž vysílaný on-line a dostupný na facebookové stránce Art 4 People.

 Francesca Raule a Stefano Sacco v inscenaci Giselle.

Foto: Anna Rasmussen

„Mezinárodní den tance je dnes už tradiční jarní událost s širokou fanouškovskou základnou a pravidelně se těší návštěvnosti tisíců lidí. Neoslavit ho pro nás nepřipadalo v úvahu, a proto ho letos připravujeme celý v on-line formátu. Akci si tak diváci budou moci užít a protancovat z pohodlí domova,“ uvedl Martin Kolda, ředitel agentury Art 4 People. Místo oslav konaných živě na Střeleckém ostrově tak diváky čeká on-line vysílání programu právě ze Střeleckého ostrova, ale také z několika dalších stanovišť v Praze, vše za doprovodu moderátora.

Během celodenního programu opět vystoupí taneční soubory předních českých tanečních institucí, mezi které patří Národní divadlo Praha, Národní divadlo moravskoslezské, Národní divadlo Brno, Laterna Magika, Jihočeské divadlo, Moravské divadlo Olomouc, Divadlo J.K. Tyla v Plzni, Divadlo F. X. Šaldy Liberec a další profesionální tělesa, poloprofesionální soubory i amatérské skupiny. V programu nebude chybět vysílání tréninku u baletní tyče pod taktovkou uměleckých šéfů a baletních mistrů výše zmíněných divadel.

„Tento ročník je bohužel jiný než předchozí, ale věřím, že i tak si ho všichni užijeme. Letos bude na Mezinárodním dni tance zadávat část tréninku náš baletní mistr Guido Sarno. Naplánovaná jsou také dvě vystoupení našich tanečníků - sólistů Francescy Raule a jejího partnera Stefana Sacca, kteří uvedou pas de deux z baletu Spící Krasavice. Druhým tanečním číslem je Etenbako, moderní kreace vytvořená speciálně pro tuto příležitost, jejíž choreografii připravil člen našeho souboru Alejandro Polo. Obě čísla diváci uvidí on-line, a to v živém vysílání,“ uvedl umělecký šéf baletu Moravského divadla Michal Štípa. Vystoupení olomouckého souboru je naplánováno na 18:30. Tanečníci si tak po téměř dvouměsíční pauze znovu zatančí na jevišti Moravského divadla.

roc

Reklama

AaronLaser - kožní ordinace a dermatologické centrumMUDr. Dagmar Kubicová, MUDr. Iva Karlová, MUDr. Jan Šternberský, MUDr. Kateřina Libigerová

Katalog firem » Zdravotnictví » Laser centra

Komplexní vyšetření a léčba kožních chorob, znamének, estetická dermatologie. Odstranění znamének, bradavic,kožních výrustků chirurgicky i laserem, léčba akne, rosacei, ekzémů, lupén...