Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomoucká zoologická zahrada v neděli ožije. Rozezní se zde Koncert pro zoo

Zprávy z regionu

1.4.2021

Autor: red

Na nedělní odpoledne chystá olomoucká zoo speciální koncert přímo z prostředí zoologické zahrady, kterým chce poděkovat všem, kteří zoo v nelehkých dnech podrželi a přispěli na její chod. Online stream koncertu můžete sledovat o Velikonoční neděli od 16 hodin na facebooku Zoo Olomouc.

V uplynulých týdnech vířila éterem zpráva, že situace v zoologických zahradách je tak špatná, že možná bude nutné začít některá zvířata utrácet, protože dojdou peníze na krmivo. Okamžitě se zvedla obrovská vlna solidarity a lidé napříč republikou začali na chod zoologických zahrad přispívat. O tom, že v olomoucké zoo zatím o žádném vybíjení svých svěřenců neuvažují, jsme vám přinesli zprávu už na začátku tohoto týdne. Nicméně situace je velmi vážná a olomoucká zoo si nesmírně váží všech příspěvků, které lidé v posledních dnech zasílají - ať už formou adopce zvířat či jinak. Jako poděkování za neutuchající podporu a zájem pro vás pospolu s hráčem na Panovu flétnu a současně producentem Petrem Tomečkem připravila na Velikonoční neděli koncert přímo z olomoucké zoo. "Bude nám ctí zpívat pro vás a zvířatům na pomoc. Říká se přeci, že když člověk síly ztrácí, hudba pomáhá jít dál. Koncertem chceme poděkovat všem, kteří zoo podrželi a možná tak k pomoci inspirovat i další, kteří se tak chystají učinit," vzkazují umělci, kteří ve prospěch zvířat vystupují bez nároku na honorář.

"Když nás jako dlouholetého partnera oslovila Zoo Olomouc s prosbou o pomoc se zajištěním konektivity, nenapadlo nás, že odmítneme. Po technické stránce bylo potřeba zajistit natažení samotné kabeláže ze 32 m vysoké věže. I když na realizaci nebylo mnoho času, jsme rádi, že se všechno podařilo a že jsme mohli být součástí této akce a pomoci," dodává Pavel Hemelka za společnost ONYX engineering.

Jak můžete podpořit zoo?

  • Adopce zvířat
  • Projekt Mám v péči
  • Dárcovský účet
  • Dárcovská sms

Veškeré informace o tom, jak olomouckou zoo můžete podpořit a přispět na její chod, naleznete tady →

"Věříme, že nás veškeré záludnosti minou, lamy nepoplivou, stan nezboří další vichřice a celý den se vydaří. Na přípravu byl vlastně týden, ale některé spontánní akce mohou být lepší než ty dlouhodobě plánované. Ještě jednou všem lidem dobré vůle včetně účinkujících děkujeme," uzavírá ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň.

Speciální Koncert pro zoo můžete sledovat v neděli 4. dubna od 16 hodin živě na facebooku Zoo Olomouc