Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomoucká radnice bude do začátku dubna mimořádně uzavřena. V provozu zůstane matrika

Zprávy z regionu

23.3.2021

Autor: red

Od dnešního dne až do 1. dubna 2021 bude pro veřejnost mimořádně uzavřena budova historické radnice na Horním náměstí. Ta se uzavírá vzhledem k neuspokojivé personální situaci na odborech magistrátu způsobené epidemií covidu-19.

Foto: archiv redakce

V posledních týdnech narůstá na radnici počet onemocnění a s tím spojené karantény na jednotlivých odborech magistrátu. "Od měsíce října 2020 pracujeme v režimu bez home office, který si vzhledem k náplni činností jednotlivých odborů, ať již k občanům či podnikatelům nemůžeme dovolit. Pochopitelně v tomto systému se nám vlivem, ať již onemocnění zaměstnanců či jejich karantén, ne vždy dařilo udržet potřebnou rychlost vyřízení všech žádostí, za což se omlouvám," uvádí tajemník olomouckého magistrátu Jan Večeř a doplňuje: "Od měsíce října 2020 onemocnělo koronavirem zhruba 180 zaměstnanců a v současné době evidujeme značný nárůst nejen nemocných, ale i zaměstnanců v karanténě – týdně okolo padesátky zaměstnanců. Doposud se nám dařilo udržet v plném provozu všechny agendy. Vývoj v minulém týdnu a o víkendu mě však přinutil k ráznému kroku v objektu historické radnice na Horním náměstí."

Budova radnice tak bude od úterý 23. března do 1. dubna pro veřejnost uzavřena. Pochopitelně není a nemůže být omezen chod matriky v tomto objektu. Občané po vstupu do objektu radnice prostřednictvím ostrahy zavolají příslušného zaměstnance matriky a ten v prostoru vrátnice vyřídí příslušnou matriční záležitost.

"Všechny ostatní agendy ve všech zbývajících objektech magistrátu pracují v běžném režimu, vzhledem k situaci však veřejnost žádám o zvážení neodkladnosti resp. nutnosti osobní přítomnosti při vyřizování požadavků. V tomto pro nás všechny kritickém období vás naléhavě žádám o maximální využívání telefonického a e-mailového kontaktu," dodává Jan Večeř.

Reklama

Radek Náhlý - Montáž sádrokartonu

Katalog firem » Řemeslníci » Rekonstrukce, zedníci, sádrokartony

Specializujeme se především na sádrokartonové konstrukce, půdní vestavby, sádrokartonové příčky, montáže sádrokartonových podhledů a suchou výstavbu. V rámci činnosti se kromě montá...