Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomouc přijde o oblíbenou jarní Floru. Poprvé po šedesáti letech

Zprávy z regionu

30.3.2020

red

Vzhledem k aktuálním mimořádným opatřením se stalo realitou to, co mnozí již předpokládali. Olomouc tentokrát přijde o jarní etapu květinové výstavy Flora Olomouc. Ta se měla uskutečnit ve dnech 23. až 26. dubna 2020, ovšem současná situace to nedovoluje. Poprvé za šedesát let existence těchto výstav tak vítání jara v Olomouci neproběhne...

"Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. postupuje v souladu s aktuálními platnými nařízeními Bezpečnostní rady státu v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Vzhledem k vývoji situace i přetrvávajícímu krizovému stavu, jsme se rozhodli zrušit všechny akce v měsíci březnu a dubnu. Konání akcí v květnu a dalších měsících bude záviset na vývoji pandemie COVID-19 a na bezpečnostních opatřeních, která nařizuje Bezpečnostní rada ČR," uvedla za Výstaviště Flora Olomouc Kristýna Buchtová.

Toto rozhodnutí se tak týká zejména velice populární jarní výstavy Flora Olomouc, která se měla uskutečnit 23. až 26. 4. 2020. Je to poprvé v šedesátileté historii existence výstav Flora Olomouc, kdy toto oblíbené vítání jara neproběhne. "O to více se věnujeme přípravám letní výstavy Flora Olomouc, konané ve dnech 20. až 23. 8. 2020, a podzimní výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex, konané v termínu 1. až 4. října 2020, abychom návštěvníkům poskytli maximálně krásný zážitek," doplnila Buchtová.

Návštěvníkům, kteří si již zakoupili online vstupenku na jarní výstavu Flora Olomouc, bude částka automaticky vrácena v plné výši na jejich platební kartu do tří až pěti dnů. Akce, u kterých není pořadatelem Výstaviště Flora Olomouc, a.s., ale probíhají v prostorách Výstaviště Flora, budou do konce dubna 2020 také zrušeny. Aktuální informace o těchto akcích naleznete na webových stránkách organizátorů. 

"V důsledku nařízení Bezpečností rady státu uzavíráme do odvolání také Sbírkové skleníky, Botanickou zahradu a rozárium. Parky jsou nadále určeny k průchodu a krátkodobému pobytu, ne však ke shromažďování se a dlouhodobějšímu pobývání zde. Další postup Výstaviště Flora Olomouc, a.s. bude záležet na vývoji situace a budeme vás aktuálně informovat," řekla závěrem Buchtová.