Reklama

Úterý 13. dubna 2021, svátek má Aleš, venku je 2.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Olomouc přijde o Kavárnu POTMĚ. O náhradním termínu se jedná

Zprávy z regionu

11.3.2020

Autor: Zuzana Doleželová

Opatření, která vyhlásila v úterý dopoledne vláda, se dotknou i plánované Kavárny POTMĚ, jež měla být součástí festivalu Prix Bohemia Radio, který byl přesunut na podzim. Unikátní kavárna je plně zatemněná a obsluhují v ní zrakově postižení. Lidé si v ní mohou vychutnat nejen kávu, čaj, ale také pivo a nealkoholické nápoje, navíc svou návštěvou přispějí na dobrou věc. Zda bude kavárna součástí náhradního termínu festivalu, zatím není jasné.

Obrázek

Foto: Facebook události

Unikátní koncept zatemněné kavárny funguje již od roku 2006. Projekt návštěvníkům přibližuje  život nevidomých a představuje je v roli obsluhujících. Výtěžek ze vstupného a z prodaných nápojů putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem a dospělým.

Kavárna nedávno získala novou podobu. Modulární systém tak nahradí zatemněný autobus, který dosud křižoval města po celé České republice. Poprvé se v jiném kabátě návštěvníkům otevřela v červnu v Praze. V Olomouci na Horním náměstí se měla představit od 28. března do 2. dubna v rámci festivalu Prix Bohemia Radio. 

"Moc nás mrzí, že se na Prix Bohemia Radio teď v březnu nepodíváme. V současné chvíli řešíme, zda budeme součástí náhradního termínu festivalu, který je předběžně naplánován na podzim," uvedli organizátoři.

Autor článkuZuzana Doleželovádolezelova@olomouc.cz

Zuzana Doleželová
Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Dámské boty Mustang opět na skladě.

Udělejte si radost a pořiďte si nové boty.

Podívejte se na kvalitní pánské a dámské boty co jinde nekoupíte.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc

Prodejna funguje dál jako výdejna našeho eshopu. Termín si domluvíte na telefonu 602 5525 863.
Samozřejmě dbáme na vaše bezpečí a všechna vládní nařízení. Pracuje v přísném hygienickém režimu. Děláme vše proto, aby byl nákup po všech stránkách bezpečný a příjemný.

www.obuvhulman.cz