Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

Očkovací místo v Šantovce ukončí svůj provoz. Od října se bez registrace bude očkovat přímo ve FN Olomouc

Zprávy z regionu

27.9.2021

Autor: red

Po více než dvou měsících provozu bude od 1. října uzavřeno očkovací místo v olomoucké Šantovce. Tam se mohli proti covid-19 nechat naočkovat všichni lidé od šestnácti let, kteří se na vakcinaci nechtěli registrovat.

S koncem září ukončí svůj provoz očkovací centrum v Šantovce. Zájemci o očkování bez registrace tak mohou přijít do FN Olomouc.

Foto: Fakultní nemocnice Olomouc

K poslednímu září končí Fakultní nemocnici Olomouc smlouva o pronájmu prostor očkovacího místa v Galerii Šantovka. Při zdejší provozní době od 11 do 19 hodin navíc není aktuálně ze strany zájemců o očkování adekvátní zájem, který by směřoval k prodloužení nájemní smlouvy. "V průměru aplikujeme v Šantovce 120 dávek vakcíny za den, přičemž téměř polovina jsou druhé dávky. V očkovacím centru v areálu nemocnice je to obdobný počet a nyní nepředpokládáme výrazný nárůst zájmu," říká krajská koordinátorka očkování a primářka Oddělení nemocniční hygieny FN Olomouc Jarmila Kohoutová.

Olomoucká fakultní nemocnice v současné době připravuje výjezdy mobilního týmu do zařízení pobytových služeb (domovy seniorů, chráněné bydlení a podobně). "Zrušení nepříliš využívaného očkovacího místa v Šantovce nám uvolní pro tyto účely tolik potřebný vyškolený personál," uvádí Kohoutová.

Zájemci o očkovaní proti covidu-19 bez registrace však o tuto možnost ani nadále nepřijdou. "Vakcíny budeme nadále touto cestou nabízet v našem očkovacím centru v budově K bývalého ambulantního pavilonu Hemato-onkologické kliniky v našem areálu. Zachována bude možnost zajištění jednodávkového nebo dvoudávkového schématu očkování. Zrušením očkovacího místa v Galerii Šantovka využijeme dostačující kapacitu centra v areálu nemocnice, které je dostupné autobusy MHD a jsou zde vyčleněna parkovací místa pro individuální dopravu. K tomu zde efektivně a operativně můžeme reagovat na případné potřebné navýšení denní kapacity, a to zejména v oblasti personálního zajištění," dodává Kohoutová.