Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

O Divadelní Floru Olomouc nepřijde. Festival proběhne netradičně v listopadu

Zprávy z regionu

6.5.2020

Autor: red

V příštích dvou týdnech se měla Olomouc proměnit v místo intenzivního setkávání špičkových středoevropských divadelníků s desítkou tisíc diváků – město se těšilo na 24. ročník festivalu Divadelní Flora. Třináctidenní program byl kompletně připraven, leitmotiv "Krásný nový svět" zastřešoval rekordních devadesát akcí.

Ilustrační foto

Foto: Divadelní Flora

Zrušení květnové Flory avizovali pořadatelé již 14. března a začali řešit podzimní festivalovou variantu. Jedna z největších tuzemských divadelních přehlídek nakonec proběhne v termínu 10.–16. listopadu. "Během týdenní akce představíme české a slovenské herce i tanečníky. Německou tvorbu, na kterou se v posledních letech cíleně zaměřujeme, tentokrát výjimečně zastoupí pouze hudebníci. Součástí doprovodného programu budou ovšem také projekce filmů, které komunikují s ročníkovým mottem a jejichž protagonisty jsou výrazné herecké osobnosti německého divadla," komentuje upravenou mezinárodní nabídku 24. ročníku ředitel Divadelní Flory Petr Nerušil a dodává: "V hlavním programu bychom rádi nasadili dvanáct inscenací, včetně novějších titulů, s nimiž původní festivalová dramaturgie nepočítala. Další aktivity, které je doplní, snad přispějí k příjemné festivalové atmosféře. Řadu hostů bychom tak rádi přivítali s půlročním zpožděním, pro všechny ostatní, jejichž produkce z logistických důvodů na listopad nepřesuneme, dál platí naše pozvánka na jaro 2021."

Divadelní Flora tedy proběhne v atypickém termínu i v nestandardním módu. Plnohodnotný listopadový program je koncipován jako svébytný prolog 24. ročníku, jehož rozsáhlejší část by měla následovat v polovině příštího května. "Nechceme zklamat ty, kteří se na festivalové hostování těšili, navíc je evidentní, že letošní motto získává vlivem současné situace nový rozměr, který si zaslouží adekvátní reflexi. Věříme, že spojení listopadové a květnové Flory do jednoho většího, dramaturgicky kompaktního celku bude fungovat a doufáme, že si obě části bude moct ve zdraví užít spousta diváků i našich kolegů a přátel z divadelní branže. Jejich empatie a vstřícnost jsou pro nás povzbuzením i závazkem," osvětluje aktuální plány Flory Nerušil.

Festival se svými příznivci kontinuálně komunikuje prostřednictvím sociálních sítí, kde také postupně začne odhalovat listopadovou podobu Divadelní Flory.