Reklama

Sobota 23. ledna 2021, svátek má Zdeněk, venku je 7.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Nemocnice: otcové mohou být od dneška u porodu

Zprávy z regionu

1.5.2020 aktualizováno 1.5.2020 11:08

Autor: jap

Fakultní nemocnice od dnešního dne obnovila možnost, aby u porodu směli být přítomni otcové. Kvůli epidemii koronaviru to v posledních týdnech bylo zakázané.

Olomoucká porodnice od dneška znovu povolila přítomnost otců u porodu. Ilustrační foto.

Foto: Jan Procházka

"S obrovskou radostí oznamujeme, že s účinností od 1. května je v naší porodnici opět možná přítomnost třetí osoby - nejčastěji tatínků nebo osob žijících s rodičkou ve společné domácnosti - u porodu," oznámil mluvčí nemocnice Adam Fritscher. Bude však podle něj nutno splnit několik podmínek. "Osoba u porodu musí mít roušku či respirátor, teplotu nižší než 37° C a podepíše čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Jednorázové roušky budou třetím osobám poskytnuty. Po přijetí na porodní sál si doprovázející osoba dezinfikuje ruce a obdrží ochranný jednorázový oděv," popsal Fritscher a dodal, že z porodního boxu se otec může vzdálit jen na toaletu. 

Zákaz otců byl plošně zaveden v polovině března, opatření bylo ale často kritizováno a zabýval se jím dokonce soud. Plošně byl zrušen před dvěma týdny, ministerstvo poté rozhodnutí o jeho trvání přenechalo samotným porodnicím. Nemocnice ve Šternberku, Prostějově a Přerově přítomnost otců u porodu povolily už k 16. dubnu.

jap

Reklama

Nabalkoně - Kabaretní scéna

Katalog firem » Kultura a umění » Divadla

Nabalkoně – umělecký soubor Nabalkoně je společnost zaměřující se na divadelní, filmovou, hudební a výtvarnou tvorbu, v jejímž čele stojí absolventi uměnovědných kateder olomoucké...