Reklama

Středa 21. října 2020, svátek má Brigita, venku je 8 °C

Nemocnice: otcové mohou být od dneška u porodu

Zprávy z regionu

1.5.2020 aktualizováno 1.5.2020 11:08

Autor: jap

Fakultní nemocnice od dnešního dne obnovila možnost, aby u porodu směli být přítomni otcové. Kvůli epidemii koronaviru to v posledních týdnech bylo zakázané.

Olomoucká porodnice od dneška znovu povolila přítomnost otců u porodu. Ilustrační foto.

Foto: Jan Procházka

"S obrovskou radostí oznamujeme, že s účinností od 1. května je v naší porodnici opět možná přítomnost třetí osoby - nejčastěji tatínků nebo osob žijících s rodičkou ve společné domácnosti - u porodu," oznámil mluvčí nemocnice Adam Fritscher. Bude však podle něj nutno splnit několik podmínek. "Osoba u porodu musí mít roušku či respirátor, teplotu nižší než 37° C a podepíše čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Jednorázové roušky budou třetím osobám poskytnuty. Po přijetí na porodní sál si doprovázející osoba dezinfikuje ruce a obdrží ochranný jednorázový oděv," popsal Fritscher a dodal, že z porodního boxu se otec může vzdálit jen na toaletu. 

Zákaz otců byl plošně zaveden v polovině března, opatření bylo ale často kritizováno a zabýval se jím dokonce soud. Plošně byl zrušen před dvěma týdny, ministerstvo poté rozhodnutí o jeho trvání přenechalo samotným porodnicím. Nemocnice ve Šternberku, Prostějově a Přerově přítomnost otců u porodu povolily už k 16. dubnu.

jap

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

MODERNÍ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
speciálka na osvětlení
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz