Reklama

Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona, venku je 2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Nákup potravin, léků, hygieny, ale také venčení psů. Charita ve spolupráci se skauty rozšiřuje nabídku služeb

Zprávy z regionu

26.3.2020

Autor: red

Charita Olomouc ve spolupráci se skauty nově nabízí seniorům kromě nákupu potravin, hygieny a léků také možnost venčení jejich čtyřnohých kamarádů.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Obrázek

Službu venčení pejsků vnímá Charita Olomouc jako potřebný doplněk ke službě nákupu potravin, kterou ve spolupráci s městem Olomouc realizuje již od začátku tohoto týdne. Právě senioři jsou nejohroženější skupinou obyvatel a je jim doporučováno nevycházet ven. "Děkujeme skautům, že se tomuto úkolu chtějí ochotně věnovat. Pro seniory, kteří jsou sami, je to velmi těžká doba. I když je kolem nás tolik neradostných věcí, musím říct, že je krásné pozorovat, jak lidé hledají cesty k sobě. Jsem rád, že Charita je u toho," uvedl ředitel Charity Olomouc Petr Prinz.

Jak to funguje?

Venčení psů se ujala iniciativa Skautská služba společnosti pro Olomoucko. "Za naše dospělé skautské dobrovolníky mohu dodat, že jsme připraveni. Budeme se snažit, aby k seniorům dorazil pokaždé stejný skaut. S ohledem na skautskou myšlenku věřím, že vše proběhne hladce," sdělil předseda okresní rady Junáka Olomouc David Pokorný. Olomoučtí skauti jsou řádně poučeni a proškoleni o bezpečnosti včetně používání dezinfekce a roušek. 

Podmínkou procházky s čtyřnohým miláčkem majitele je nutnost mít pejska na vodítku, ideálně s náhubkem. Dobrovolníci ocení, pokud dostanou k dispozici od majitele pejska sáčky na exkrementy. Službu je třeba také objednat vždy alespoň jeden den předem, a to telefonicky na čísle 731 631 967 nebo 775 859 034, popřípadě prostřednictvím e-mailu nakupy@olomouc.charita.cz, od 8:00 do 18:00.