Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Na olomoucké univerzitě míchají vlastní speciální dezinfekční roztok

Zprávy z regionu

16.3.2020

Autor: red

Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů Univerzity Palackého v Olomouci (RCPTM UP) reaguje na aktuální situaci a ve svých laboratořích začíná míchat speciální dezinfekční roztok. Zaměstnanci RCPTM dnes dopoledne připravili ze svých zásob prostředek pro dezinfekci rukou podle doporučení Světové zdravotnické organizace. Celkem mají k dispozici 40 litrů. Deset litrů darují olomoucké Charitě

Foto: RCPTM UP

Zbývající množství dezinfekčního roztoku, které je na UP aktuálně k dispozici, je možné zprostředkovat zájemcům z řad potřebných institucí, a to jen ve větším množství (min. 10 litrů). V případě zájmu se ozvěte na komunikace@upol.cz.

Univerzita Palackého pro potřeby svých zaměstnanců využije 120 litrů dezinfekce, kterou před pár dny vyjednal rektor UP Jaroslav Miller s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.

"O další přípravě uvažujeme v závislosti na poptávce i našich materiálních možnostech. Moc děkuji zaměstnancům, kteří opět nezklamali a velmi aktivně se zapojili do pomoci potřebným," uvedl zastupující ředitel RCPTM Michal Otyepka. Pokud se RCPTM dostane k potřebnému materiálu, je v případě zájmu v nadcházejících dnech schopno namíchat desítky litrů tohoto roztoku denně a poskytovat je potřebným z Olomouce a okolního regionu.