Reklama

Středa 1. dubna 2020, svátek má Hugo, venku je -5 °C

Na Univerzitě Palackého bude možné otestovat až tisíc vzorků denně

UNIVERZITA

19.3.2020

Autor: red

Laboratoř experimentální medicíny Ústavu molekulární a translační medicíny (ÚMTM) Lékařské fakulty Univerzity Palackého, která je též součástí Fakultní nemocnice Olomouc, je ve finální fázi příprav velkokapacitního testování vzorků na virus SARS-CoV-2 způsobující onemocnění COVID-19. Díky úzké spolupráci vědců a největšího zdravotnického zařízení v kraji, v jehož areálu se ÚMTM nachází, bude možné otestovat přes tisíc vzorků denně.

Obrázek

"Obdrželi jsme povolení k testování vydané Státním zdravotním ústavem v Praze. Současně připravujeme tým pracovníků, do nějž se zapojí vědci, techničtí i administrativní pracovníci z dalších dvou vědeckých center olomoucké univerzity. Věříme, že nejpozději začátkem příštího týdne budeme připraveni testovat a pomoci v boji s pandemií," uvedl ředitel ÚMTM Marián Hajdúch.

Centrum regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum dodá vědecké pracovníky, kteří ovládají potřebné laboratorní techniky. Regionální centrum pokročilých technologií a materiálů poskytne administrativní podporu, pro kterou v samotném ÚMTM není dostatečná kapacita. Vědecká centra pod vedením ÚMTM vytváří a zaškolují záložní týmy, které umožní budoucí navýšení kapacity a případně náhradu pracovníků, kteří se v první linii boje s infekcí mohou dostat do karantény.

Reklama

Atelier Romantica

Katalog firem » Obchod » Květinářství

Postřehli jste, že se blíží krásné a námi tak oblíbené jarní svátky a největší křesťanský svátek v roce?

VYUŽIJTE SLEVU NA VELIKONOČNÍ DEKORACE A VELIKONOČNÍ VĚNCE -10%.

AKCE PLATÍ 27.-5.4.2020!

VELIKONOČNÍ DEKORACE NAKUPUJTE BEZPEČNĚ Z POHODLÍ VAŠEHO DOMOVA.

JSME TU PRO VÁS A PRO VAŠI RADOST!

TÝM E-SHOPU ATELIERU ROMANTICA