Reklama

Středa 2. prosince 2020, svátek má Blanka, venku je -3.8 °C

Muzeum z pokoje: lektoři Muzea umění připravují nový edukační cyklus

Zprávy z regionu

9.11.2020

Autor: red

V čase, kdy do výstavních sálů nemohou vstoupit návštěvníci, navazují lektoři Muzea umění Olomouc na své online aktivity z jarních a letních měsíců. Díky osvědčené spolupráci s kolegy z Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UP si například budou moci zájemci vytvořit malé muzeum přímo ve svém pokoji.

Když nemůže návštěvník do muzea...

Foto: Lenka Šimková

"Náměty ve formě přitažlivě graficky připravených pracovních listů budeme souběžně publikovat na webu Muzea umění a internetové stránce Bez názvu. Nedatováno, která vznikla jako metodická podpora výtvarných, muzejních a galerijních pedagogů a také všech zájemců o výtvarnou tvorbu s dětmi a mládeží," říká Marek Šobáň, vedoucí edukačního oddělení MUO.

Během dneška přibude na stránce www.nedatovano.cz nová záložka nazvaná Muzeum z pokoje. Právě její vznik lektoři podnítili, protože bude představovat edukační aktivity vycházející z výtvarných děl obsažených především ve stálých expozicích Muzea umění. "Na stručné informace o exponátech navážou jednoduché návody na domácí tvorbu dětí a dospělých," uvádí autor scénáře prvního pracovního listu Marek Šobáň. "Pokud se zájemci do práce zapojí, mohou si vytvořit malé muzeum přímo ve svém pokoji. A zároveň také, z pohodlí vlastního pokoje, naše muzeum alespoň symbolicky navštíví," objasňuje název projektu Šobáň. Grafickou úpravu zveřejňovaných materiálů si vzala opět pod patronát ilustrátorka a animátorka Pavla Baštanová. Zájemci najdou novinky na stránkách www.nedatovano.cz a www.muo.cz každé pondělí. Zážitek ze setkání s uměleckými díly mohou lidé umocnit prostřednictvím virtuálních prohlídek stálých expozic Ke slávě a chvále II. a Století relativity.

Během listopadu a prosince muzeum také zveřejní dvě výtvarné video lekce z oblíbeného cyklu Edu na drátě od lektorky Terezie Čermákové. Na první klip s názvem Krajina barev se mohou děti těšit již 16. listopadu. Kromě toho chystají Terezie Čermáková a David Hrbek on-line edukační program k aktuální výstavě O městě, krajině, umění | Olomouc 1919-1989, který bude od prosince dostupný na speciálním facebookovém profilu. Nabídne zajímavé příběhy města Olomouce, uměleckou inspiraci i řadu tvůrčích výzev.

Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

ROCKFOIL - UPGRADE INTERIÉRU PO CELÝ ROK!

VELKOOBCHODNÍ PRODEJ ŘEMESLNÍKŮM A FIREMNÍM SUBJEKTŮM S IČ NEPŘERUŠEN!

PRO SPOTŘEBITELE OTEVŘENO OPĚT OD ČTVRTKU 3.12.2020! REZERVUJTE SI TERMÍN NÁVŠTĚVY TELEFONICKY!

AKCE!!! OD 1.12.2020 DO 23.12.2020 JE K VELKOFORMÁTU 2XL A 3XL ŠPIČKOVÉ LEPIDLO ZDARMA!

ROCKFOIL - ULTRATENKÝ LEHKÝ PRAVÝ PŘÍRODNÍ KÁMEN VE VELKOFORMÁTECH 2XL ( 1,22M x 2,44M ) SKLADEM VE STOVKÁCH KUSŮ!

NAŠE PROVOZOVNA JE NA KŘIŽOVATCE ULIC POLÍVKOVA/NA VOZOVCE, VCHOD Z CHODNÍKU DO PŮLSUTERÉNU!