Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Moravská filharmonie chystá koncert na přání. Do tvorby jeho programu se můžete zapojit i vy

Zprávy z regionu

11.2.2021

Autor: red

Moravská filharmonie Olomouc připravuje online koncert, jehož program si mohou posluchači sami sestavit. Z předvýběru devíti skladeb je možné zvolit tři preferované. Hlasovat lze elektronicky na webu filharmonie, a to až do neděle 21. února. Výsledné tři skladby s největším počtem hlasů vytvoří program Koncertu na přání, který odehraje Moravská filharmonie Olomouc 11. března pod vedením svého šéfdirigenta Jakuba Kleckera.

Ilustrační foto

Foto: archiv MFO

"Koncertem na přání bychom rádi dali všem našim abonentů, příznivcům i celé veřejnosti možnost se aktivně zapojit do programu jednoho z online koncertů, které v této době děláme, a kterými alespoň symbolicky suplujeme původní koncertní sezonu. Věřím, že všech devět skladeb, které jsme dali do předvýběru, jsou atraktivní, a posluchači tak nebudou mít volbu vůbec jednoduchou. Jména hudebních skladatelů jako jsou Petr Iljič Čajkovskij, Leonard Bernstein, George Gershwin nebo náš Antonín Dvořák jistě hovoří za vše," uvádí ředitel Moravské filharmonie Jonáš Harman a dodává: "Po skončení hlasování navíc vylosujeme ze všech, kteří hlasovali, pět šťastlivců. Ti získají po dvou vstupenkách na libovolný koncert v rámci festivalu Dvořákova Olomouc 2021 dle vlastního výběru. Pevně věříme, že se do hlasování zapojí co nejvíce lidí a zvolí, co by chtěli slyšet nejraději!"

Hlasovat lze prostřednictvím formuláře na webu Moravské filharmonie až do 21. února 2021. Na "Koncertě na přání" pak zazní tři skladby, které získají nejvíce hlasů: úvodní kratší dílo, koncertantní skladba a velká hudební forma. Záznam koncertu bude ke shlédnutí na YouTube kanálu Moravské filharmonie Olomouc i v následujících dnech po premiéře. Ta proběhne online ve čtvrtek 11. března 2021 od 19 hodin.

Program koncertu – předvýběr skladeb k hlasování:

Úvodní skladba (1 ze 3):
Josef Suk: Fantastické scherzo op. 25
Gioacchino Rossini: Vilém Tell, předehra k opeře
George Gershwin: Američan v Paříži, symfonická báseň

Koncertantní skladba (1 ze 3):
Vítězslava Kaprálová: Koncert pro klavír a orchestr d moll op. 7
Petr Iljič Čajkovskij: Koncert pro klavír a orchestr b moll op. 23
George Gershwin: Rapsodie v modrém

Velká hudební forma (1 ze 3):
Bohuslav Martinů: Symfonie č. 1 H. 289
Antonín Dvořák: Symfonie č. 8 G dur op. 88
Leonard Bernstein: Symfonické tance z muzikálu West Side Story – výběr