Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Moravská filharmonie Olomouc ruší všechny koncerty až do konce dubna. Nebude ani plánovaný online přenos

Zprávy z regionu

11.3.2020 aktualizováno 13.3.2020 14:23

Autor: red

Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu přistupuje management Moravské filharmonie Olomouc ke zrušení všech abonentních i mimořádných koncertů ve vlastní produkci, a to až do konce dubna 2020.

Obrázek

Opatření se týká všech koncertů bez výjimky. Za jednotlivě zakoupené vstupenky koncertů, které se do doby účinnosti tohoto opatření neuskuteční, bude vstupné vráceno v plné výši. Kompenzace za abonentní vstupenky bude vyčíslena poměrnou částí po odvolání mimořádných opatření podle konečného počtu zrušených koncertů. Původně plánovaná náhrada nejbližšího abonentního koncertu "Sólo pro Ladu a Viktorii" z řady Patriot, který měl být 19. března odvysílán formou online přenosu, se rovněž neuskuteční.

"Vzhledem k nouzovému stavu vyhlášenému od 12. března na dobu třiceti dnů, jsme přistoupili k rozhodnutí zrušit všechny námi plánované koncerty, a to do konce dubna. K tomuto rozhodnutí nás mimo jiné vedl i dosavadní vývoj situace, kdy se opatření den ode dne zpřísňují a nikdo v tuto chvíli nedokáže říci, jaký bude další vývoj. Po pečlivém vyhodnocení jsme nakonec rozhodli i o neuskutečnění plánovaného online přenosu nejbližšího následujícího koncertu, a to zejména s ohledem na prevenci při ochraně zdraví samotných zaměstnanců Moravské filharmonie, neboť by v danou chvíli na pódiu ve velmi stísněném prostoru sedělo více než 50 osob," uvádí Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc.

Seznam zrušených koncertů

 • 17. 3. koncert NR3 "Kouzlo dvojhlasu"
 • 19. 3. koncert P4 "Patriot" – Sólo pro Ladu a Viktorii
 • 26. 3. koncert A7 "Na jaře u vody"
 • 27. 3. koncert R4 "Na jaře u vody"
 • 29. 3. koncert NM3 – Nedělní matiné "Český Honza – písničky z pohádek"
 • 8. 4. koncert M6 "Velikonoční koncert / Hudba Svatého týdne"
 • 20. 4. koncert K4 "Komorní soubory MFO"
 • 21. 4. koncert NR4 "Hravost lidové poezie ženským i mužským pohledem"
 • 30. 4. koncert A8 "Závěrečný koncert"

O zrušení, popř. alternativním provedení dalších koncertů v měsíci dubnu bude Moravská filharmonie Olomouc včas informovat. Pro festival Dvořákova Olomouc zatím nejsou žádná omezení stanovena.

Vstupné na zrušené koncerty a další akce pro veřejnost bude kompenzováno v tomto režimu

 • Peníze za vstupenky, které si posluchači zakoupili online přes web Moravské filharmonie Olomouc, budou vráceny automaticky na účet, ze kterého byly uhrazeny, a to průběžně po původních termínech, kdy se jednotlivé koncerty měly uskutečnit.
 • Vstupenky, které byly zakoupeny v Informačním centru radnice, je možné vrátit v termínu od 4. do 29. května 2020 včetně přímo v sídle Moravské filharmonie Olomouc na Horním náměstí (služební vchod se nachází v 1. patře v budově Horní nám. 424/23 v těchto dnech a časech: Út, Čt a Pá 14.30 – 16.30, St a Pá 9 – 11 hodin).
 • Kompenzace za abonentní vstupenky bude vyčíslena poměrnou částí a tato část ceny abonmá bude abonentům vrácena v termínu od 4. do 29. května 2020. Ve stejném termínu si mohou ti abonenti, kteří své abonmá uhradili hotově či složenkou, vyzvednout poměrnou část vratky v sídle Moravské filharmonie Olomouc na Horním náměstí (služební vchod se nachází v 1. patře v budově Horní nám. 424/23 v těchto dnech a časech: Út, Čt a Pá 14.30 – 16.30, St a Pá 9 – 11 hodin).
 • Externí pořadatelé jiných akcí v Redutě a Mozartově sále řeší kompenzace ve vlastním režimu. Informace k tomu poskytnou přímo příslušní externí pořadatelé.

Případné dotazy k možnosti sledování koncertu online, nebo k vrácení vstupného u zrušených koncertů poskytne vedení Moravské filharmonie Olomouc na e-mailu info@mfo.cz nebo na telefonním čísle +420 585 206 520.
O dalším vývoji bude Moravská filharmonie Olomouc dále informovat na svém oficiálním webu (www.mfo.cz) a facebookovém profilu a prostřednictvím e-mailu u těch posluchačů, kteří na sebe zanechali e-mailový kontakt.