Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Město zahájilo sběr a výkup roušek domácí výroby

Zprávy z regionu

26.3.2020

Autor: roc jap

Desítky a stovky lidí doma stále vyrábí látkové roušky, přestože již zajistily potřebný počet pro své nejbližší. Často ale mají problém s jejich předáním těm, kteří nemají možnost si je vyrobit. Město teď zahájilo jejich sběr.

Roušky, ušité doma, můžete nově nosit na olomouckou radnici, která zajistí jejich distribuci potřebným. Za jeden kus dostanete 35 korun. Město tak chce obětavým lidem pokrýt alespoň náklady.

Foto: Lenka Šimková

Potíž s předáním roušek potřebným pomáhá odstranit nová aktivita Magistrátu města Olomouce, který před vstupem do radnice zřídil místo pro výběr doma vyrobených roušek. Přijímat se budou balíčky nad 50 kusů. Dobrovolným švadlenkám i šikovným šijícím mužům vedení radnice přispěje na materiál potřebný k výrobě ochranných pomůcek. Za každou roušku zaplatí 35 korun.

„Částku vnímáme jako formu poděkování všem, kteří vytáhli ze skříní šicí stroje a v rámci svých možností se snaží pomáhat nejen svým nejbližším. Moc si toho ceníme,“ prohlásil primátor Miroslav Žbánek.

Roušky budou vykupovány na základě sepsání kupní smlouvy mezi městem a poskytovatelem. Kupní smlouvu naleznete v tomto odkazu. „Rozhodně nejde o žádnou horentní částku, spíše o příspěvek na částečné uhrazení nákladů obětavých žen, které jsou skvělé a zaslouží si naši úctu a velké poděkování,“ poznamenal primátor, podle něhož bude spojení švadlenek a radnice ideální. „Chceme využít našich distribučních kanálů, aby se roušky ušité dobrovolnicemi dostaly k adresátům, kteří je potřebují,“ vysvětlil primátor Žbánek.

Jak postupovat, pokud budete chtít městu roušky prodat?

  • Připravte si minimálně 50 kusů roušek
  • Vytiskněte si smlouvu v počtu 2 kusů, vyplňte, podepište a společně s rouškami v jednom balení dodejte na sběrné místo na radnici, do speciálně připraveného boxu. Zde vše ponechejte.
  • Odbor cestovního ruchu, kultury a sportu Statutárního města Olomouc si každý den po 17. hodině zásilky převezme, zkontroluje počet roušek s uvedeným počtem ve smlouvě a poté všechny dodané roušky předá krizovému štábu k dalšímu využití.
  • Kupní smlouvy administruje Odbor cestovního ruchu, kultury a sportu a následně vyplatí na účet uvedený ve smlouvě částku za dodané roušky.
  • Jednu smlouvu zašle zpět mailem či poštou poskytovateli.

roc jap

Reklama

PNEUBAZAR - PNEUSERVIS

Katalog firem » Auto - moto » Pneuservis

Provádíme ekologickou likvidaci vozidel zdarma. Pro likvidaci vozů a autovraků jsme certifikování společností CALLPARs System. Náš pneuservis nabízí výměnu pneumatik, montáž a demontáž ko...