Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Krizový štáb přijal další opatření: zavřou mateřské školy, zajišťují se ochranné prostředky, odkládá se rekonstrukce 8. května

OPATŘENÍ

16.3.2020

Autor: Zuzana Doleželová

Krizový štáb v pondělí opět řešil situaci ve městě. Jedním z témat bylo zajištění dostatku osobních ochranných pracovních prostředků, díky nimž bude především zachováno fungování veřejné dopravy a zdravotních a sociálních služeb. Krizový štáb jednal také o provozu mateřských škol, fungování magistrátu či o situaci v blízkých obcích postižených karanténou.

Rekonstrukce 8. května začne o týden později

Foto: Jan Procházka

Obrázek

Ochranné pracovní prostředky

Jednou z důležitých aktivit města je od počátku krizové situace snaha zajistit dostatek osobních ochranných pracovních pomůcek. Olomoucký kraj instruoval město, že své požadavky má uplatňovat přímou cestou na ministerstvu zdravotnictví ČR. Tak se také stalo, současně se vedení města snažilo zajistit ochranné prostředky i dalšími cestami.

"Primární je zajištění ochranných prostředků pro potřeby zdravotních a sociálních služeb veřejné dopravy a služeb na území ORP Olomouc. V první řadě musí zůstat zachováno fungování těchto složek," uvedl primátor Mirek Žbánek s tím, že objednali 50 tisíc respirátorů typu FFP2 a 100 tisíc roušek, na cestě jsou už čistící antivirové gely.

Mateřské školy

V současné době pokračuje v Olomouci provoz většiny mateřských škol i v úterý. Uzavřeny budou od úterý 17. března. S okamžitou platností jsou uzavřeny tři mateřské školy, a to MŠ Radova, Táboritů a Purkyňova. Krizový štáb musel určit také prostory pro nezbytnou péči o děti zaměstnanců bezpečnostních sborů a dalších nepostradatelných složek. Tuto funkci bude plnit MŠ Holečkova, o této možnosti město informovalo i Krizový štáb Olomouckého kraje.

Dobrovolníci

Pokud jde o dobrovolníky, kteří nabízejí pomoc ohroženým skupinám obyvatel, krizový štáb města se rozhodl pověřit odbor sociálních služeb, aby koordinoval postup v této věci s Univerzitou Palackého. Prozatím platí, že probíhá pouze registrace nabídek dobrovolníků. 

Odložení rekonstrukce 8. května

Krizový štáb vzal na vědomí informaci, že byla prozatím o týden odložena plánovaná rekonstrukce ulice 8. května. Práce, které měly začít dnes, budou zahájeny 23. března. V souvislosti s tím se i o jeden týden pozdrží úplná i uzavírka dopravy.

Uzavření sběrových dvorů

Společnost Technické služby města Olomouce uzavře oba sběrové dvory.

Zrušení parkovacích poplatků

Na území zóny placeného parkování byly až do odvolání zrušeny parkovací poplatky. Zastaveny byly platby prostřednictvím parkovacích automatů i formou SMS PREMIUM a přes webovou aplikaci (soukromé parkovací plochy jsou nadále zpoplatněny).