Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Jak přimět seniory nosit roušky? Pomůže kampaň herců a rozhlasu, zapojila se i Maciuchová

AKTUÁLNĚ

19.3.2020

Autor: roc

Paradox, který může zabíjet: Koronavirus ohrožuje hlavně starší generaci, ale právě seniory lze často vidět bez roušky. V Olomouci se to rozhodli změnit. Skupina divadelníků, rozhlasáků a marketérů připravila spot pro Český rozhlas a video na sociální sítě. Vystoupí v nich herci zdejších divadel i olomoucká patriotka Hana Maciuchová.

Kampaň vznikla v rámci projektu „Olomouc šije roušky“, společné aktivity Junáka – českého skauta, Moravského divadla Olomouc, Divadla Na cucky, Univerzity Palackého a Českého rozhlasu Olomouc. „Spojili jsme se, abychom šili roušky pro olomouckou fakultní nemocnici i rizikové skupiny obyvatel. Stále však potkáváme mnoho seniorů bez roušek. Protože jsou starší lidé nejohroženější skupinou, rozhodli jsme se to změnit,“ vysvětluje jeden z iniciátorů Jan Žůrek. Vznikl rozhlasový spot i hraný klip, na realizaci se podíleli známí olomoučtí herci, divadelní a rozhlasoví režiséři i pracovníci veřejnoprávního rozhlasu. Svůj hlas poskytla na dálku i známá herečka Vinohradského divadla Hana Maciuchová. „Divadelníci nejen šijí roušky, ale starají se také o to, aby je ti nejpotřebnější opravdu nosili,“ říká David Gerneš, ředitel Moravského divadla Olomouc. 

„Rozhlasový spot bude vysílán jako takzvaný oznam ve veřejném zájmu několikrát denně. Věříme, že padne na úrodnou půdu, neboť senioři patří k našim nejvěrnějším posluchačským skupinám,“ informuje ředitel Českého rozhlasu Olomouc Josef Podstata. Kampaň se kromě samotných seniorů obrací i na jejich potomky. „Osobní zapojení je klíčové, protože někteří senioři mohou být v současné informační smršti dezorientováni. V mediálním prostoru jsme se navíc mohli setkat s určitou bagatelizací rizik spojených s koronavirem, zejména co se týče nošení roušek. Proto je důležité, aby mladší generace se seniory komunikovaly a apelovaly na jejich zodpovědnost,“ uvedl Radim Karlach z agentury PR.AG, marketingový konzultant projektu.