Reklama

Pondělí 30. března 2020, svátek má Arnošt, venku je -2.5 °C

Dobrovolníci zatím nejsou potřeba, zní z radnice

Zprávy z regionu

14.3.2020

Autor: roc

V mimořádné situaci, dané snahou zastavit šíření nového typu koronaviru, mnoho lidí nabízí svou pomoc. Olomoucká radnice ale hlásí, že zatím pomoc dobrovolníků nemá jak využít.

Obrázek

"Velmi si vážíme každé nabídky dobrovolníků. V tuto chvíli ji ale nepotřebujeme a ani ji prakticky není jak využít," vzkazuje primátor Mirek Žbánek a občany zároveň vyzývá: "Nepodnikejte prosím nic na vlastní pěst. V případě potřeby vás ihned oslovíme."

V rámci krizového štábu už byla aktivována činnost sekce pro sociální oblast. Ta má k dispozici veškeré aktuální informace o situaci a o tom, kde je jaká pomoc potřeba. Aktualizuje seznam poskytovatelů sociálních služeb, kterých je v regionu poměrně velké množství, a sleduje jejich situaci. V případě problémů je schopna ihned nahradit možné výpadky služeb. Sleduje i potřeby jednotlivých ohrožených obyvatel. Město Olomouc v tuto chvíli neposkytuje službu typu nákupů. "Dnes je potřeba, aby se více semkly a pomáhaly si rodiny či sousedé, naopak by nemělo docházet k záplavě nekoordinovaných dobrovolnických aktivit, které mohou, byť dobře míněné, způsobit více škody než užitku," uvedl primátor Žbánek.

"V této souvislosti bychom chtěli varovat i před podomními obchodníky, kteří by chtěli zneužívat situace. Mohou nabízet předražené ochranné pomůcky pochybného původu. Existuje i riziko, že se objeví i neseriózní poskytovatelé sociálních služeb," varoval primátor Mirek Žbánek a dodal: "Budou-li dobrovolníci potřeba, ozveme se."

Pokud by se občané setkali s podezřelými nabídkami, neměli by váhat a o věci by měli informovat Městskou policii Olomouc na lince 156 nebo Policii ČR na lince 158. Zástupci policie i na dnešním jednání Krizového štábu města Olomouce upozornili, že v nynějším stavu nouze jsou tresty za případná porušení zákona výrazně přísnější než v běžné situaci.

roc

Reklama

ROCKFOIL ARTWORK CO., LTD. o.z.

Katalog firem » Služby » Stavebnictví

ROCKFOIL - OBKLADY

DOČASNÉ PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ!

Z DŮVODU NAŘÍZENÍ VLÁDY JE DO ODVOLÁNÍ ZASTAVEN VEŠKERÝ MALOOBCHODNÍ PRODEJ VYJMA PRODEJEN S VÝJIMKOU.

Z TOHOTO DŮVODU JE NAŠE PROVOZOVNA PRO SPOTŘEBITELE UZAVŘENA A ZÁSOBUJEME POUZE ŘEMESLNÍKY A FIREMNÍ KLIENTELU, KTERÉ POSKYTUJEME INDIVIDUÁLNÍ TERMÍN NÁKUPU NAŠICH MATERIÁLŮ V DOHODNUTÉM ČASE.

SPOTŘEBITELÉ MOHOU NYNÍ U NÁS NAKOUPIT PROSTŘEDNICTVÍM SVÉHO ŘEMESLNÍKA PO TEL. DOHODĚ. POKUD SVÉHO ŘEMESLNÍKA NEMÁTE, RÁDI VÁM SPOLEHLIVÉHO ODBORNÍKA V OBORU PORADÍME!

PO CELOU DOBU DOČASNÝCH OMEZENÍ JSME VŠEM ZÁKAZNÍKŮM K DISPOZICI V ROZSAHU OTVÍRACÍCH HODIN NA TEL. ČÍSLE 732 221 068

TOTO PREVENTIVNÍ OPATŘENÍ NAŠE FIRMA PODPORUJE! CHRAŇTE SEBE I SVÉ OKOLÍ! HLAVNÍ JE ZDRAVÍ!

PRODEJNA ROCKFOIL OLOMOUC! Křižovatka ulic Polívkova/Na Vozovce v Olomouci. Vchod je přímo z chodníku, je označen na nároží budovy firemními tabulemi