Reklama

Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka, venku je 0.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dobrovolníci z Charity budou pomáhat s nákupy seniorům

Zprávy z regionu

18.3.2020

Autor: Zuzana Doleželová

Olomoucká charita bude pomáhat seniorům s nákupy. Desítky prověřených dobrovolníků budou zajišťovat potraviny i léky lidem nad 70 let bez rodinného nebo sousedského zázemí.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Obrázek

Denně zásobíme až stovky lidí

"Předpokládáme, že jsme schopni denně zásobit stovky klientů," sdělil ředitel Charity Petr Prinz. Senioři zaplatí jen cenu nákupu, samotná donáška je zdarma. Momentálně má o službu zdarma zájem několik desítek lidí, postupem doby bude poptávka podle odhadu Charity narůstat.

Objednávky den předem

Objednávky nákupu bude Charita přijímat den předem. "Máme zmapovanou situaci i terénní pracovníky. Pro seniory budeme zabezpečovat dva typy nákupu, ten větší nesmí přesáhnout patnáct kilogramů," upozornil Prinz. 

Město shromažďuje databázi dobrovolníků

Město včera uzavřelo s Charitou smlouvu o zajištění služby seniorům. "Navazujeme na léty prověřený funkční model spolupráce. Charita je dlouhodobým partnerem města, takže se jedná o logické vyústění při reakci na současné potřeby a poptávku," řekl primátor Mirek Žbánek. Město v současné době shromažďuje databázi dobrovolníků, kteří jsou ochotni pomáhat
s nákupy. O jejich případném začlenění rozhoduje sociální sekce krizového štábu města. Všichni pracovníci budou patřičně označeni, nebo se prokážou průkazem.

Rozvoz léků primárně zajišťují přímo olomoucké lékárny a ve městě funguje i komerční rozvoz potravin a obědů.

Jak službu objednat?

Službu je možné objednat e-mailem na adrese nakupy@olomouc.charita.cz.
Telefony pro objednání od 19. března: 604 293 003 a 604 226 834.