Reklama

Čtvrtek 15. dubna 2021, svátek má Anastázie, venku je 4.2 °C

Dnešek: zimní tipy, punč i hokej

Zprávy z regionu

8.12.2020

Jan Procházka

Dnes je úterý. Jaké bude?

Narozeniny dnes slaví houslista Jaroslav Svěcený (*1960), hudebník Milan Drobný (*1944), zpěvačka Nicki Minaj (*1982), zpěvačka Sinéad O'Connor (*1966), herečka Teri Hatcher (*1964), Kim Basinger (*1953) a olomoucký architekt a bývalý radní Michal Giacintov (*1962).

Svátek má Květoslava

Na prahu každého ročního období pro vás přinášíme praktický přehled, co můžete zažít, kam vyrazit na výlet a co by vám zaručeně nemělo uniknout. Stejně tak tomu je i teď před zimou. Během dnešního dopoledne vám přineseme zimní tipy, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti.

I dnes pokračují vánoční trhy. Můžete se na nich projet na vyhlídkovém kole, popovídat si s přáteli a nakoupit dárky. A taky si dát punč. Vzhledem k včerejším opatřením vlády, která od středy zakázala prodej alkoholu na vánočních trzích, je dnešek zřejmě posledním dnem, kdy si tradiční vánoční nápoj můžete vychutnat. Stanovisko pořadatelů trhů by mělo být známo během dne.

Dnes můžete fandit i olomouckým hokejistům. Ti dnes míří do Mladé Boleslavi. Co myslíte, podaří se jim navázat na nedělní úspěch, kdy doma Kohouti smetli Vítkovice? Zápas můžete sledovat online nebo na ČT sport.

Metropol nabídne online rozhovor s Manuelem Albertem Clarem, dánským kameramanem a blízkým spolupracovníkem Larse von Triera. "Manuel Alberto Claro je jedním z nejvýznamnějších a nejvlivnějších kameramanů současnosti. Je známý především díky své dlouhodobé a úzké spolupráci s režisérem Larsem Von Trierem - podílel se na jeho snímcích Melancholia, Nymfomanka a Jack staví dům," píší pořadatelé. Rozhovor bude pouze v angličtině bez překladu.

Mějte krásný den a dávejte na sebe pozor!