Reklama

Úterý 13. dubna 2021, svátek má Aleš, venku je 2.7 °C

Dnešek: začíná nasouvání konstrukce mostu na Masarykově

Zprávy z regionu

10.12.2020

Jan Procházka

Je tu čtvrtek. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví modelka Tereza Chlebovská (*1990), politik Karel Schwarzenberg (*1937) a herec a režisér Kenneth Branagh (*1960).

Svátek má Julie

"Měla to být jednorázová spolujízda, ale všechno se zkomplikovalo už v Paříži, kde místo očekávaných slečen obsadili sedadla Edouardova auta zavalitý dobrák Chérif a hovorný frajírek Félix…" tak zní zápletka neokázalé komedie o síle nečekaného přátelství, plachých romancích a bolestivých ranách, které se v žáru horkého léta buď rychle zahojí, nebo už nikdy nezmizí. Film Na palubu! dávají dnes večer na streamu kina Metropol.

A mimo online pozvánek máme i další zajímavou zprávu. Několik měsíců trvala kompletace mostní konstrukce, základu budoucího mostu na Masarykově ulici. Pokud to dnes dovolí počasí, začne se s jeho nasouváním nad vodní hladinu. Kolos váží skoro tři sta tun, tato náročná akce proto potrvá několik dnů. Až do 21. prosince tak bude zcela uzavřen přechod pro pěší. Z místa vám dnes přineseme reportáž.

Víte, co je to esport? Soutěžní klání hráčů počítačových her. Olomoucká Sigma vstoupila na pole esportu jako první moravský klub, v současnosti má čtyři hráče, kteří Sigmu reprezentují ve hře FIFA například v DATART e:LIZE nebo COOL Lize. "S jejími hráči se budeme bavit o tom, jak se k esportu dostali, jestli jsou hráči i v reálném životě a jaké jsou výhody i úskalí esportového hráče. A samozřejmě si i zahrajeme," lákají pořadatele online streamu, který na dnešek chystá Telegraph.

Mějte báječný den!