Reklama

Pátek 5. března 2021, svátek má Kazimír, venku je 1 °C

Dnešek: Virtuálně do divadla i na vernisáž

Zprávy z regionu

12.11.2020

Jan Procházka

Je tu čtvrtek! Jaký bude?

Narozeniny dnes slaví herec a režisér Miroslav Krobot (*1951), psychiatr Cyril Höschl (*1949), písničkář Miroslav Paleček (*1945), herečka Anne Hathaway (*1982) a zpěvák Neil Young (*1945).

Svátek má Benedikt

Deštivý podzim pokračuje, stejně jako lockdown. Co tedy dnes podniknout? Na procházku to nevypadá, tak co takhle nějaký film či divadlo?

Pokud jste ještě neviděli všechna představení, která aktuálně ve svém videoarchivu nabízí Tramtarie, určitě vám můžeme doporučit třeba... třeba všechno. Najdete tam totiž kromě aktuálního hitu Láska za korunu i dávné a přelomové inscenace jako Romance pro křídlovku či Válka s mloky. Doporučujeme. Koupí virtuální vstupenky navíc podpoříte divadlo v tomto nelehkém čase.

Trochu jinak k online obsahu přistoupilo Divadlo na cucky. To pořádá například debaty či přednášky. Pustit si je můžete na webových stránkách

Muzeum umění zase nabízí virtuální vernisáž výstavy Mnemocinema Mateje Kréna, která do Olomouce doputovala z Bratislavy, kde sklidila velký úspěch. Matej Krén vytvořil pro tamější galerii tři nové objekty, z nichž dva – Pasáž Mnemocinema a Amnezitář – budou prezentované i v Olomouci. "Muzea a galerie jsou ale stále zavřené, tak vám nabídneme první vhled do výstavy alespoň prostřednictvím virtuální vernisáže," lákají pořadatelé. Vstup je volný.

A pokud jste ještě nestihli svatomartinskou husu, doporučujeme podívat se do našeho husího speciálu. Určitě si vyberete a pochutnáte. 

Krásný den!