Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 6.8 °C

Dnešek: velikonoční koncert filharmonie, Afrika i PechaKucha Nights

Zprávy z regionu

31.3.2021

Jan Procházka

Je tu poslední březnový den. Jaký bude?

Narozeniny dnes slaví senátor a lékař Lumír Kantor (*1962), spisovatel Michal Viewegh (*1962), režisér Karel Smyczek (*1950), zpěvačky Hana Ulrychová (*1949) a Zuzana Michnová (*1949), herec Ewan McGregor (*1971), herec Bohumil Klepl (*1958) a politik Al Gore (*1948).

Svátek má Kvido

Pokud máte v gastronomii rádi exotiku, ještě dnes můžete vyrazit do Galerie Moritz na Africké trhy. "Ovoce pro vás pěstují drobní ugandští farmáři. Všechno je tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez jakékoli chemie," slibují pořadatelé z projektu Virunga.cz, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky. Kromě ovoce se můžete těšit i na koření, kávu či zavařeniny.

Dnešní večer si můžete zpříjemnit i hudbou. Moravská filharmonie nachystala velikonoční koncert ze slavnostní dvorany Arcibiskupského paláce v Olomouci. Pod vedením šéfdirigenta MFO Jakuba Kleckera na koncertu zazní výběr z Matoušových pašijí Johanna Sebastiana Bacha.

Projekt PechaKucha Nights se za dobu svého konání vyvinul v opravdový fenomén. "Jedná se o večer nabitý pozitivní energií, množstvím informací a předáváných zkušeností. Během jednoho večera představí svou práci autoři a autorské kolektivy z různých uměleckých a tvůrčích oborů a generací. Večer udržuje velmi svižný a v tempu jeho speciální formát: každý prezentující má připravených dvacet obrázků, přičemž každý může komentovat na ploše dvaceti vteřin. Po skončení prezentací si diváci mohou užít speciální DJ set, který pro tento večer připraví Radio 1," popisují pořadatelé. Akce se letos koná online, vstupenka stojí dvě stě korun.

A nezapomeňte, že zdravý duch sídlí ve zdravém děle. I dnes si tak můžete zacvičit prostřednictvím online tělocviku s Domem dětí a mládeže.

Mějte krásný den!