Reklama

Čtvrtek 4. března 2021, svátek má Stela, venku je 2.7 °C

Dnešek: talk show plná piva a tvarůžků i letní komedie

Zprávy z regionu

4.2.2021

Jan Procházka

Je tu čtvrtek, co se dnes bude v Olomouci dít?

Narozeniny dnes slaví epidemiolog Roman Prymula (*1964), tenistka Lucie Šafářová (*1987), slovenský politik Mikuláš Dzurinda (*1955) a zpěvák Alice Cooper (*1948).

Svátek má Jarmila

Před několika týdny jsme přinesli rozhovor s Davidem Kapsiou, sládkem nového pivovaru Tvarg, který ve Velké Bystřici kromě vaření piva rozjíždí i výrobu tvarůžků. Jsme rádi, že vás toto téma zaujalo natolik, že se článek stal nejčtenějším za velmi dlouhou dobu. Povídání s Davidem je moc příjemné a vy si ho můžete dnes vychutnat naživo. David Kapsia totiž bude hostem pořadu TTtalk, který přenáší Telegraph. Shodou okolností právě u nás dnes vychází i rozhovor s ředitelem Okresní hospodářské komory Radimem Kašparem, který je jedním z dvojice moderátorů této talk show. Doporučujeme přečíst oba. A Radime a Davide, zdravíme vás z redakce!

Máme tu i jednu filmovou pozvánku. "Bezstarostný pohodář Nyles se na opulentní kalifornské svatbě kouše nudou. Stejně jako nevázaná a mírně cynická sestra nevěsty Sarah. Když spolu uvíznou v časové smyčce a prožívají ten samý svatební den znovu a znovu, hledají způsoby, jak situaci vyřešit. Ať udělají cokoliv, ráno neponesou žádné následky a tak postupně ztrácejí veškeré zábrany..." píše se v anotaci k ztřeštěné letní komedii Palm Springs, kterou dnes streamuje Metropol.

Během normalizace se stala malá obec Sovinec centrem progresivní tvorby a výstavní činnosti výtvarníků nepohodlných pro tehdejší komunistický režim. Velkou zásluhu na to měl fotograf Jindřich Štreit, který ve vesnici s malebným hradem stále žije. A právě tuto nelehkou dobu připomene dnes přednáška, kterou přenáší Muzeum umění.

Moravská filharmonie chystá dnes večer další online koncert, na kterém tentokrát představí hudbu německých romantiků. Stěžejní koncert pro lesní roh od Richarda Strausse a vrcholnou symfonii Johannese Brahmse provede orchestr pod taktovou svého šéfdirigenta Jakuba Kleckera.

A jedno blahopřání závěrem. Narozeniny dnes slaví epidemiolog Roman Prymula. Snad ctí akci Suchej únor a přípitek v restauraci dnes vynechá. Na zdraví nám všem.

Mějte krásný den!