Reklama

Čtvrtek 15. dubna 2021, svátek má Anastázie, venku je 3.3 °C

Dnešek: stromečky, kafe i tantra

Zprávy z regionu

16.12.2020

Jan Procházka

Je tu středa. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví herec Martin Finger (*1970), básník Petr Kukal (*1970), hudebník Vladmír Václavek (*1959), DJ Paul van Dyk (*1971), hudebník Sugar Blue (*1949) a hudebník Benny Andersson (*1946).

Svátek má Albína

Už v pátek začne v Česku platit znovu čtvrtý stupeň. Co to znamená pro olomoucké restaurace, pro úřady, bazén nebo třeba zoologickou zahradu? Zeptali jsme se a vydali o tom obsáhlý článek. Doporučujeme si ho přečíst

Dnes také začne prodej vánočních stromečků před pavilonem A na Výstavišti Flora. A otevírá se též zajímavý koncept Kafec ve Vile Primavesi. Provozovatelé měli vše připravené a rozhodli se otevřít i přesto, že v pátek budou muset přejít na okénkový režim. Určitě si tam na skvělou kávu či vafle zajděte!

"Tantra je tajemná, provokující, těžko uchopitelná, kontroverzní, velebená i hanobená, ale především jedinečná, působivá, svobodomyslná a účinná cesta k poznání sebe sama a našich možností," píše se v anotaci k celovečernímu dokumentárnímu filmu Viliama Poltikoviče. Ten představuje tantru v její původní podobě hinduistické a buddhistické, dotkne se i současné neotantry. Příběh tantry se prolíná s příběhem svérázné tantrické umělkyně Papiy Ghoshal, která přebývá v Kalkatě, Londýně a na Zbraslavi. Snímek promítá online kino Metropol.

Mějte krásný den!