Reklama

Čtvrtek 15. dubna 2021, svátek má Anastázie, venku je 3.1 °C

Dnešek: putování se sobím mládětem, mosty i očkování

Zprávy z regionu

13.1.2021

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká v Olomouci bude?

Narozeniny dnes slaví zpěvačka Ester Kočičková (*1968), spisovatel Miloš Zapletal (*1930) a herec Orlando Bloom (*1977).

Svátek má Edita

Do divadla, na sportovní tribuny ani koncert vás dnes ještě nepozveme. Země je už několik týdnů zavřená v lockdownu a kalendáře akcí jsou zoufale prázdné. Dlouhý čas si ale můžete zpříjemnit některým z online pořadů. A nemusí to být zrovna seriál.

Kino Metropol dnes streamuje úchvatný snímek Putování se sobíkem. Ten vypráví o prvním roku života divokého soba, křehkého a zranitelného, který se musí potýkat s nesčetnými výzvami a nebezpečenstvími. Jeho velké dobrodružství se odehrává ve Finsku, v nádherné laponské přírodě. Komentář čte Marek Eben. 

Kabaret Nahatý Shakespeare, Madisonské cesty, Láska za koronu, Romance pro křídlovku, Válka s mloky... Divadlo Tramtarie sice nemůže hrát, zpřístupnilo ale poměrně rozsáhlý archiv videonahrávek inscenací. A to včetně těch, které byly dávno staženy z repertoáru. Rozhodně doporučujeme!

Dnes také vyšel článek, ve kterém vám prozradíme, že radnice hodlá rekonstruovat další dva mosty. Které to budou? Přečtěte si. 

A co dalšího se dnes bude dít? Olomoucký kraj na dnešek svolal tiskovou konferenci. Tématem je blížící se start očkování veřejnosti. Určitě ji nevynecháme a budeme vás informovat.

A od dneška dochází také k redukci autobusové dopravy. V souvislosti s vládními opatřeními, která platí kvůli pandemii koronaviru, pojedou autobusy v kraji od dnešního dne v režimu jarních prázdnin. Opatření platí do odvolání.

Mějte krásný den!