Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: otevírají restaurace, bazény i diskotéky; na Floře vás čeká Talentománie

Zprávy z regionu

31.5.2021

Lenka Šimková

Poslední květnový den s sebou přinese velkou vlnu rozvolnění zbývajících vládních opatření. Otevřít tak opět mohou vnitřní prostory restaurací, ale i bazény, wellness a další. Nadále zůstává v platnosti povinné testování či respirátory.

Narozeniny dnes slaví americký herec a producent Clint Eastwood (*1930), americká herečka Brooke Shields (*1965) a irský herec Colin Farrell (*1976).

Svátek má Kamila

Zahrádky jsou již pár týdnů v provozu, ale počasí jim poslední dobou zrovna dvakrát nepřálo. Od dnešního dne si tak můžete posedět i uvnitř restaurace. V provozovnách budou platit určitá protiepidemická opatření, která platí i nyní pro návštěvy zahrádek - povinný bude test, očkování či prodělání covidu v posledních 180 dnech. Vláda upřesnila, že pro návštěvy restaurací bude stačit samotest, nemusíte tedy mít potvrzení z testovacího centra. Hosté musí také dodržovat rozestupy a nosit ochranu dýchacích cest mimo konzumaci. Pokud se rozhodnete navštívit některý z oblíbených podniků už během oběda, podívejte se na dnešní nabídku poledního menu →

Otevřít mohou také bazény, koupaliště, wellness či sauny. Při vstupu do těchto prostor musí mít lidé nasazený respirátor a prokázat se očkováním, prodělaným covidem v posledním 180 dnech nebo negativním antigenním či PCR testem, který byl provedený na odběrovém místě (nikoli samotest). Pokud se však těšíte, že hned po práci vyrazíte do aquaparku, tak vaše nadšení musíme zmírnit. Olomoucký aquapark otevře pro veřejnost až 7. června, ke stejnému datu zahájí provoz i plavecký stadion.

Otevírají také kluby a diskotéky, nesmí se v nich však tancovat. Podmínky pro vstup budou stejné jako v případě koupališť. Ve fitness centrech i na koupalištích bude možné od dnešního dne znovu používat šatny.

Zoologické či botanické zahrady mohou nově fungovat bez omezení kapacity, ve vnitřních prostorech musí být prostor 15 metrů čtverečních na osobu a návštěvníci jsou povinni udržovat rozestupy alespoň 2 metry. Zoo Olomouc však zatím neaktualizovala dřívější prohlášení, kdy až do odvolání ponechají vnitřní pavilony uzavřené

Nově jsou povolené také skupinové prohlídky, což vítají na hradech a zámcích, ale i v jeskyních a dalších komplexech. Lidé nesmí mít příznaky covidu a počet osob ve skupině včetně průvodce je omezen na 10 lidí, případně na 30 lidí s potvrzenou bezinfekčností (očkování, prodělání covidu či negativní test z odběrového centra).

A konečně vás můžeme pozvat i na živou kulturu! Moravské divadlo během víkendu zahájilo sérii open-air akcí na Floře, konkrétně v prostoru v blízkosti sbírkových skleníků. Dnes se tak od 19 hodin můžete těšit na Talentománii - představení složené ze dvou odlišných částí, které potěší příznivce klasického i moderního tance. Vstupenky na představení koupíte zde a upozorňujeme, že podmínkou pro návštěvu kulturní akce je opět potvrzení o bezinfekčnosti.

Hezké pondělí!