Reklama

Pátek 5. března 2021, svátek má Kazimír, venku je 1.4 °C

Dnešek: Zombíci i koncert z Telegraphu

Zprávy z regionu

4.11.2020

Jan Procházka

Je tu středa. Co se dnes v Olomouci děje?

Narozeniny dnes slaví zpěvák Daniel Landa (*1968), zpěvačka Yvetta Simonová (*1928) a herec Matthew McConaughey (*1969).

Svátek má Karel

Krásná a talentovaná Natálie Rottrová, její violoncello a hřejivá barva hlasu. Písničkář Pavel Špirka, jeho akustická kytara dětské velikosti a energický zpěv. To je spojení, které jste si mohli nedávno vychutnat v Telegraphu. A tamtéž se dnes vrací. KOncert bude z pochopitelných důvodů bez diváků, vychutnat si ho můžete online prostřednictvím Facebooku.

V Divadle na cucky od září do prosince probíhá první ročník mentoringového programu pro nadané žáky a studenty ve věku 11 až 20 let. Jeho cílem je rozvíjet nadání a umožnit realizaci inovativních nápadů těchto mladých talentů. Jak vnímají talent účastníci programu a jak jej uplatňují ve svých autorských projektech? Debatovat o tom budou spolu s mentory, kteří jim na jejich cestě pomáhají. Vše můžete sledovat online na Facebooku.

A pozveme vás i do kina. Metropol dnes dává komedii Ninja Zombie, do češtiny přeloženou jako Nindža zombák. "Z hrobu ranně-devadesátkové popkultury se k životu probouzí nejpodivnější antihrdina kinematografie. Zběhlý v bojových uměních, těžce zkoušený životem i smrtí a vyzbrojený kolekcí orientálních zbraní i pravým americkým mulletem musí švarný sportsmen Jack proti své vůli čelit nezdolnému zlounovi Sekáčovi, který chce ukořistit Urnu Prométheovu..." píše se v anotaci. Zní to dostatečně šíleně? Přesně to totiž fanoušci žánru milují. Festival otrlého diváka pokračuje online a může být i ve vašem obýváku.

A nezapomeňte, bohatý online program najdete i na stránkách Divadla Tramtarie.

Tak krásný den!