Reklama

Čtvrtek 4. března 2021, svátek má Stela, venku je 2.6 °C

Dnešek:  Víkend na chatě, malá IKEA i rozvoz knih z knihovny

Zprávy z regionu

17.2.2021

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká v Olomouci bude?

Narozeniny dnes slaví hokejisté Václav Prospal (*1975), Tomáš Rolinek (*1980), Michael Frolík (*1988) a Vladimír Růžička (*1989), zpěvačka Bára Basiková (*1963), někdejší ministr dopravy Milan Šimonovský (*1949), herec Jan Přeučil (*1937), hudebník Ed Sheeran (*1991), profesionální celebrita Paris Hilton (*1981), herec Joseph Gordon-Levitt (*1981) a herečka Denise Richards (*1971).

Svátek má Miloslava

Stará láska nerezaví a dávné křivdy se jen tak nehojí – rčení jehož pravdivost stoupá s mírou vypitého alkoholu. Komedie o partě přátel, jež se po letech znovu schází na chatě na víkendové oslavě, vás o tom přesvědčí.  Jednoduchá zápletka dává vyniknout brilantně napsaným dialogům, vrstevnatosti postav i notoricky známým písničkám. Finský film Víkend na chatě dnes streamuje Metropol.

Virtuálně můžete vyrazit i na hokej. Ve 45. kole extraligy, hostí Olomouc Litvínov. Průběh zápasu můžete sledovat online zde.

Pro milovníky katalogové bydlení máme dobrou zprávu. Obchodní řetězec IKEA otevírá v Olomouci u Baumaxu výdejní místo. První objednávky v něm přistanou za týden, objednávat ale můžete už od dnešního dne. Pokud vám tedy během nouzového stavu dosloužila postel Tufjord nebo dohořela svíčka Hemsjö, nemusíte se už hroutit. Cena dopravy začíná na pouhých 99 korunách. A čím víc toho nakoupíte, tím dražší doprava bude. 

Nemáte co číst? Knihovna města Olomouce spustila kromě výdejového okénka i další novinku. Z poboček v Holici, Neředíně a Tabulového vrchu budou knihovníci od středy 17. února za čtenáři s předem objednanými knížkami jezdit až domů. Podmínkou je, aby si čtenář objednal pouze na dané pobočce, knihy z jiných poboček či z hlavní budovy zatím knihovna rozvážet nebude. A vozit se bude jen v blízkém okolí zmiňovaných poboček. Více informací najdete zde. A výdejové okénku už otevřela i Vědecká knihovna.

Konec nudě! A krásný den!