Reklama

Čtvrtek 15. dubna 2021, svátek má Anastázie, venku je 3.7 °C

Dnešek: Trhy bez punče, vrah - umělec i Čapek

Zprávy z regionu

9.12.2020

Jan Procházka

Je tu středa, devátého prosince? Co se dnes v Olomouci (ne)bude dít?

Narozeniny dnes slaví herec Jan Šťastný (*1965), herec John Malkovich (*1953)a herečka Judi Dench (*1934).

Svátek má Vratislav

Vánoční trhy sice i po zpřísnění opatření stále fungují, od dnešního si na nich ale nekoupíte punč ani jiný alkohol. Stánky s potravinami zatím fungují, dál jede vyhlídkové kolo i kolotoč. 

Alkohol už od dnešního dne nekoupíte ani ve výdejových okéncích, prodávat se může pouze ve vnitřních prostorách restaurací. Podniky také musí mít od dneška zavřeno už v osm hodin večer.

Co tedy dnes podniknout? Pořád to samé. Zůstat doma a vybrat si z nabídky online zábavy. Telegraph dnes připravil zajímavé scénické čtení. "Lidé v této těžké době naznačují, především na internetových diskuzích, že je pro ně chod divadla velkým tajemstvím a vnímají ho odlišně od jeho skutečnosti. I proto jsme si vybrali nadčasový text Jak vzniká divadelní hra od Karla Čapka, který s humorem a nadsázkou dává nahlédnout do divadelních útrob a hereckého života," přiblížili pořadatelé. Herce Ondřeje Krále a Hanny Firla doprovodí na klavír Peter Gábor.

A hrůzostrašný zážitek připravilo kino Metropol. To dnes streamuje film Larse von Triera Jack staví dům. "Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se policie pomalu přibližuje, zatímco Jack víc a víc riskuje na cestě k dokonalé vraždě..." píše se v anotaci k filmu, v němž září Matt Dillon po boku hvězd jako je  Uma Thurman či Bruno Ganz.

Tak krásný den!