Reklama

Pátek 5. března 2021, svátek má Kazimír, venku je 1.3 °C

Dnešek: Křupavá husí pečínka i koncert filharmonie

Zprávy z regionu

5.11.2020

Jan Procházka

Je tu čtvrtek a s ním i náš pravidelný přehled toho, co se dnes bude v Olomouci dít.

Narozeniny dnes slaví geolog Václav Cílek (*1955), herečka Famke Janssen (*1964), herečka  Tilda Swinton (*1960), hudebník Bryan Adams (*1959) a zpěvák Art Garfunkel (*1941).

Svátek má Alžběta

Tradiční otevírání svatomartinského vína na náměstí si letos, stejně jako posezení v oblíbené hospůdce nad křupavou husí pečínkou, budeme muset odpustit. Svatomartinskou atmosféru si ale můžete vytvořit doma. Řada olomouckých restaurací totiž nabízí své svatomartinské menu formou "to go". Můžete si ho tedy nechat dovézt či vyzvednout v okénku. A právě tím, které podniky husí dobroty nabízejí a jak se k tradičnímu pokrmu postavily, se zabývá náš svatomartinský husí speciál, který vyjde dnes v poledne. Určitě si ho nenechte ujít.

Dnešní večer můžete strávit s Moravskou filharmonií. Ta sice musela podzimní koncerty zrušit, nabídne ale satisfakci. Orchestr odehraje živě koncert s názvem Smyčce v hlavní roli, který nabídne raná díla Schuberta, Janáčka a Mendelssohna-Bartholdyho. Moravskou filharmonii povede její šéfdirigent Jakub Klecker a sólových partů se ujme přední český houslista a koncertní mistr České filharmonie Jan Mráček. Koncert bude dostupný od 19 hodin a pustit si ho můžete klidně přes odkaz níže. 

A pokud máte chuť na film, můžete "zajít" do Metropolu. Tam virtuálně začíná festival Mezipatra, který v rámci úvodního večera nabídne zahajovací ceremoniál budou v podání Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové z Radia Wave, následovat bude premiéra filmu Nic ve zlým