Reklama

Čtvrtek 4. března 2021, svátek má Stela, venku je 2.1 °C

Dnešek: Krajina ve stínu i talk show

Zprávy z regionu

18.2.2021

Jan Procházka

Je tu čtvrtek. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví modelka Pavlína Němcová (*1973), prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová (*1972), herec Matt Dillon (*1964), herec John Travolta (*1954) a výtvarnice Yoko Ono (*1933).

Svátek má Gizela

Zajímavou debatu jistě dnes večer přinese pořad TTalk. Moderátoři Robert Runták a Radim Kašpar si tentokrát pozvali ředitele muzea umění Ondřeje Zatloukala. "Jaké je to vést tak významnou kulturní instituci? Co mu v Olomouci chybí a co naopak oceňuje? A co SEFO?" To vše a mnohem víc se dozvíte naživo v pořadu, který v Olomouci rozhodně v současné době nemá obdoby.

Metropol dnes streamuje historické drama režiséra Bohdana Slámy Krajina ve stínu.  Snímek je kronikou lidí a jedné malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Hrdinové filmu čelí nacismu i komunismu, každý z nich se s jejich přísliby a hrůzami vyrovnává jinak. V popředí příběhu pak stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou. Jaké to je, když se ze sousedů stanou vrazi? Působivý černobílý film již získal Českého lva za nejlepší plakát, nominován je v podstatě ve všech kategoriích a jeho vyhlídky na proměnění nejsou vůbec malé.

Mějte krásný den!