Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 7.7 °C

Dnešek: Lola, čerstvé africké ovoce i virtuální přednáška

Zprávy z regionu

30.3.2021

Jan Procházka

Je tu úterý. Jaké bude?

Narozeniny dnes slaví fotbalisté Jan Koller (*1973) a Karel Poborský (*1972), zpěvačka Céline Dion (*1968), zpěvačka Tracy Chapman (*1964), hudebník Eric Clapton (*1945) a herec Warren Beatty (*1937).

Svátek má Arnošt

To nejlepší ovoce přímo ze srdce Afriky. Už dnes a zítra ho budete moci ochutnat v Galerii Moritz. "Ovoce pro vás pěstují drobní ugandští farmáři. Všechno je tak akorát zralé, zaručeně čerstvé a bez jakékoli chemie," slibují pořadatelé z projektu Virunga.cz, který dováží tu nejčerstvější zemědělskou produkci, letecky, ze srdce Afriky. Kromě ovoce se můžete těšit i na koření, kávu či zavařeniny. 

Dnes můžete virtuálně zajít na další z přednášek Ladislava Daniela, tentokrát zaměřenou na další významnou osobnost světového malířství. "Sienský malíř Duccio di Buoninsegna vytvořil v Toskánsku vedle Giottovy Florencie další centrum vrcholně gotického malířství v soupeřivé Sieně. Jeho význam pro evropské umění dokazuje i siensky orientovaná podoba českého malířství na dvoře českého krále Karla v Praze, zejména na citově vypjatých deskových malbách Mistra Vyšebrodského oltáře," říkají k akci pořadatelé z Muzea umění. 

"Rozplynutí životních snů spojí konzervativního otce a jeho svobodomyslnou dceru Lolu při snaze splnit poslední přání jejich milované matky a manželky. Podaří se jim znovu vybudovat vztah nebo je cesta nijak nepoznamená?" ptají se tvůrci snímku Lola v anotaci. Ten od svého uvedení v roce 2019 sklízí úspěch a uznání kritiků. Emocionální proměnu hrdinky ve filmu přesvědčivě ztvárnila začínající trans herečka Mya Bollaers. Dnes večer streamuje Metropol.

Mějte krásný den!