Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 7.2 °C

Dnešek: Woody Allen, hokej i online tělocvik

Zprávy z regionu

24.3.2021

Jan Procházka

Je tu středa. Já asi v Olomouci bude?

Narozeniny dnes slaví modelka Denisa Domanská (*1992), herec Milan Peroutka (*1990), modelka Diana Kobzanová (*1982), herečka Anna Polívková (*1979), fotbalista Tomáš Ujfaluši (*1978), ministr zdravotnictví Jan Blatný (*1970), kanoista Lukáš Pollert (*1970), spisovatelka Lenka Procházková (*1951), herec Jiří Bartoška (*1947), fotograf Tono Stano (*1960) a někdejší jugoslávský prezident Vojislav Koštunica (*1944).

Svátek má Gabriel

Pohybem ku zdraví. V době, kdy musíme sedět doma mnohem více, než jindy, platí to dvojnásob. Dům dětí a mládeže proto začal s pravidelnými online hodinami tělocviku a to nejen pro děti, ale i pro dospělé. Protáhněte se, udělá vám to zajisté dobře.

New York a Woody Allen, to patří k sobě. Vzhledem k znovu rozvířeným aférám a protiallenovské vlně, která se poslední době zvedla, je snímek Deštivý den v New Yorku pravděpodobně filmařovým rozloučením s milovaným městem. A je to rozloučení stylové, Allenova poetika z něj dýchá v každém záběru. Jeden z filmů, na které se dá koukat znovu a znovu. Dnes večer streamuje Metropol

Online se můžete i vzdělat. Plicní klinika pořádá webový seminář na téma tuberkulózy, ve kterém se pneumologové budou věnovat nejen historii TBC, ale především aktuálnímu stavu v Čechách a na Slovensku, současné léčbě onemocnění a také nastíní její možnou budoucnost. Zájemci o účast by se měli předem zaregistrovat.

A fandit můžete i olomouckým hokejistům. Ti dnes přivítají Spartu a slibují, že do zápasu půjdou naplno. Zkuste jim poslat podporu aspoň na dálku

A mějte krásný den!