Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 8 °C

Dnešek: Dvojitý milenec i online tělocvik

Zprávy z regionu

17.3.2021

Jan Procházka

Je tu středa. Jaká v Olomouci bude?

Narozeniny dnes slaví herečka Markéta Hrubešová (*1972), zpěvačka Jitka Molavcová (*1950), textař Eduard Krečmar (*1942), astronom Jiří Grygar (*1936), herec Gary Sinise (*1955), herec Kurt Russell (*1951) a herec Patrick Duffy (*1949).

Svátek má Vlastimil

Když loni na sklonku jara glosovalo Divadlo Tramtarie svou novinkou Láska za koronu aktuální situaci, vzalo si na paškál i distanční výuku a s notnou dávkou recese v ní předvedlo online výuku tělocviku. Jak tvůrci později sami přiznali, ledacos z toho, co bylo ve hře míněno jako nadsázka se o pár měsíců stalo realitou. Máte-li chuť na hodinu tělesné výchovy přes internet, můžete se dnes protáhnout s trenérem v režii Domu dětí a mládeže. A potom si můžete z online archivu pustit zmiňovanou inscenaci. Neomrzí se ani na popáté. 

A máme pro vás i jedno pikantní drama. "Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují, začne Chloé zjišťovat, že v Paulově minulosti něco nehraje, až objeví existenci jeho jednovaječného dvojčete. Proč Paul přede všemi skrývá, že má bratra?" ptají se tvůrci v anotaci k erotikou prosycenému thrilleru z tvůrčí dílny zkušeného francouzského režiséra Françoise Ozona . Ten pojal svůj snímek jako promyšlenou filmařskou poctu legendárním filmům jako Rosemary má děťátko, Příliš dokonalá podoba nebo Základní instinkt. Dnes večer streamuje Metropol.

Mějte krásný den!