Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 7.8 °C

Dnešek: Dokument o vlcích i Psi malých ras

Zprávy z regionu

16.3.2021

Jan Procházka

Dnes je úterý. Co se bude v Olomouci dít?

Narozeniny dnes slaví zpěvačka Radůza (*1973), zpěvačka Terez Wrau (*1985), herečka Michaela Dolinová (1964), herečka Dana Batulková (*1958) a herečka Isabelle Huppert (*1953).

Svátek má Elena

V rámci programu „Moje kino Live“ proběhne dnes online premiéra dokumentu Beránek a vlk. Snímek mapuje soužití lidí a vlků ve střední a jižní Evropě. "Díky zvyšující se ochraně přírody v posledních dekádách došlo v mnoha evropských zemích k návratu nebo nárůstu již existující vlčí populace. Film ukazuje příběhy farmářů z České republiky, kteří jsou návratem vlků zaskočeni a hledají způsoby, jak s nimi koexistovat. Dále přibližuje, jak s přítomností vlků v okolí svých pastvin pracují chovatelé i ochránci přírody v Itálii či ve Španělsku, kde vlci nikdy nevyhynuli. Díky jejich zkušenostem v dokumentu uvidíte i konkrétní příklady efektivního zabezpečení stád," lákají tvůrci. Po skončení projekce bude následovat debata s vedoucím programu na ochranu velkých šelem z Hnutí DUHA Olomouc Miroslavem Kutalem a zvukařkou Barborou Krobovou o tom, proč film vznikl.

Na výstavu Jiřího Koláře Babyluna se do Muzea umění bohužel jen tak nepodíváte. Můžete se však alespoň virtuálně zúčastnit diskuze s kurátorem Jakubem Frankem, který k diskuzi přizval k Romana Štětinu, autora umělecké intervence do výstavy. Jeho tvorba zahrnuje širokou škálu prostředků od práce s archivními materiály a analogovými technologiemi pro zpracování zvuku a obrazu, přes minimalistické prostorové galerijní instalace až k rozhlasové tvorbě a videu. Vstup je zdarma.

O zajímavý program na večer se vám postará i Divadlo na cucky, které chystá livestream představení Psi malých ras. To je vytvořeno speciálně a pouze pro formát přímého přenosu a podrobné informace o projektu se dočtete tady. Určitě doporučujeme!

Krásný den!