Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 7.2 °C

Dnešek: Zelená kniha s Mortensenem, Koncert na přání se ruší

Zprávy z regionu

11.3.2021

Jan Procházka

Je tu čtvrtek. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví modelka Lucie Smatanová (*1986), hokejista Martin Ručinský (*1971), herec Martin Dejdar (*1965), herečka Deana Horváthová (*1958), zpěvačka Nina Hagen (*1955), hudebník Bobby McFerrin (*1950) a mediální magnát Rupert Murdoch (*1931).

Svátek má Anděla

"Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony "Pysk" Vallelonga má mezi newyorskými Italy pověst chlápka, který dokáže vyřešit každou šlamastyku. Slavný černošský klavírista Dr. Don Shirley si ho proto najímá jako řidiče a bodyguarda na turné po divokých státech amerického Jihu 60. let. Tony je horkokrevný, ne moc vzdělaný, ale o to mazanější. Nade vše miluje svoji ženu a smažená kuřata. Dr. Don je jeho protikladem: kultivovaný génius jemných mravů a pevných zásad. Aby společně překonali nástrahy, musí si k sobě oba tvrdohlaví muži najít cestu skrz předsudky a humorné přešlapy," píše se v anotaci k třemi Oscary ověnčenému snímku Zelená kniha, který dnes streamuje Metropol. V hlavní roli Viggo Mortensen.

Dnes měl také proběhnout Koncert na přání, jehož přenos chystala Moravská filharmonie. Bohužel, kvůli zpřísněným opatřením se vedneí orchestru rozhodlo akci odložit. Bezpečí hudebníků zkrátka dostalo přednost. Pokud jste ale naladěni na klasiku, můžete si pustit klidně záznam z jakéhokoliv jiného koncertu, filharmonie jich má na svém YouTube kanálu požehnaně.

Mějte báječný den!