Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 7.6 °C

Dnešek: Dobroty z olomouckých restaurací i hvězdní Překladatelé

Zprávy z regionu

9.3.2021

Jan Procházka

Je tu úterý. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví herečka Zlata Adamovská (*1959), architekt a herec David Vávra (*1957), bývalá děkanka právnické fakulty UP Milana Hrušáková (*1952), režisér Jiří Adamec (*1948), herečka Juliette Binoche (*1964), herečka Ornella Muti (*1955) a hudebník John Cale (*1942).

Svátek má Františka

Po zpřísnění pravidel je toho, co se týká vyžití, ještě méně. Přísná opatření se dotkla například i Moravské filharmonie, která na 11. března chystala speciální online koncert na přání. Ten se ale nakonec přesouvá do lepších časů, zdraví členů orchestru je přednější. Pokud i vy pracujete z domova, zkuste si dnešní den vylepšit nějakou tou kulinářskou specialitou. Pokud vás, stejně jako nás, zaujalo loni v květnu otevřené bistro Helen, můžete si z jejich nabídky objednat třeba quinoa bowl s ricottou, zeleninou, ovocem, avokádem, ořechovou granolou a fermentovaným ananasem. A pokud jste konzervativnější (děláte chybu!), pak je tu třeba kančí kýta na šípkové omáčce, s karlovarskými knedlíky, kterou nabízí Grill Pub Pod Lipami. A vynikající bude určitě i zvěřinový burger v domácí dvoubarevné housce, který si můžete vyzvednout U Kristýna. A když jsme u těch burgerů... No, raději si naši rubriku Polední menu prolistujte sami, určitě najdete pokrm, který vám dnešní den zpříjemní.

A co večer? Devět překladatelů se nechá zavřít do luxusně vybaveného bunkru, aby tam pracovali na cizojazyčných verzích přísně tajného rukopisu. Skvělá zakázka se ale brzy stává noční můrou. Na internet unikne prvních deset stránek očekávaného bestselleru a neznámý vyděrač vyhrožuje zveřejněním dalších kapitol. V bunkru roste napětí a čím dál zoufalejší vydavatel je ochoten udělat cokoliv, aby zrádce odhalil. Thriller plný zvratů evokuje záhady Agathy Christie v moderním kabátu. Navíc v něm uvidíte překrásnou Olgu Kurylenko a další hvězdy. Dnes večer streamuje Metropol

Mějte krásný den!