Reklama

Čtvrtek 4. března 2021, svátek má Stela, venku je 2.6 °C

Dnešek: Zůstaneme v nouzovém stavu?

Zprávy z regionu

11.2.2021

Jan Procházka

Je tu čtvrtek. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví lyžařka Šárka Záhrobská, fotbalový trenér Petr Uličný (*1950), hudebník Jan Neckář (*1949), bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger (*1948), herečka Jennifer Aniston (*1969) a zpěvačka Sheryl Crow (*1962).

Svátek má Božena

Dnes nás čeká zajímavý den. Dost možná totiž v neděli skončí nouzový stav. Vláda má dnes žádat sněmovnu o jeho prodloužení, zvednout ruku už ale nechtějí ani komunisté, na kterých Babišův kabinet stojí. Pokud by nouzový stav skutečně nebyl prodloužen, může se odehrát hned několik scénářů, z nichž řada je velmi pravděpodobně na hraně či dokonce za hranou zákona. Řešení by mohl přinést nový zákon, který by dal ministerstvu zdravotnictví větší pravomoci a nebylo by tak nutné nouzový stav vyhlašovat. Předloha sice vznikla už na jaře, zákonodárci ji ale dosud neprojednali. Na podzim totiž sám premiér uvedl, že přednost mají daně, rozpočet a ošetřovné. Čekají nás zřejmě ještě zajímavé časy...

Snímky Helmuta Newtona musíte milovat. Nebo se vám oškliví. Tento génius módní fotografie zcela změnil pohled na žánr a dodnes ovlivňuje další a další tvůrce. V roce stého výročí jeho narození vznikl unikátní dokument, který skládá sugestivní mozaiku života a díla svérázného muže, který se nikdy necítil být umělcem. Dnes večer si jeho život a tvorbu můžete připomenout díky streamu Metropolu.

Dnes je taky Evropský den linky 112. Tradiční dny otevřených dveří, ukázky zásahů a podobné akce ale z pochopitelných důvodů nečekejme. Všem složkám integrovaného záchranného systému by ale měl patřit náš vděk. V prvních liniích  totiž zůstanou zřejmě ještě dlohou.

Mějte co nejkrásnější den!