Reklama

Čtvrtek 4. března 2021, svátek má Stela, venku je 2.6 °C

Dnešek: Zasněžená reportáž i film plný exotiky

Zprávy z regionu

9.2.2021

Jan Procházka

Je tu úterý! Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví herečka a bývalá politička Kateřina Brožová (*1968), hudebník Jan Haubert (*1960), textař Milan Jablonský (*1956), hudební pedagog Miloš Štědroň (*1942), herec David Gallagher (*1985) a herečka Mia Farrow (*1945).

Svátek má Apolena

Bistro Ramen. To není název nového podniku, do kterého bychom vás rádi pozvali. Jmenuje se tak film, pod nímž je podepsán singapurský režisér Eric Khoo. Hlavním hrdinou je mladý šéfkuchař Masato, odborník na tradiční japonský pokrm ramen, který se v jeho rodině vaří už po generace. Když mu život přichystá nečekanou zkoušku, vydá se Masato na dalekou cestu do Singapuru. Ve městě plném chutí a vůní pozná víc než jen lahodné recepty a rodinná tajemství. Ukáže se, že jídlo má zvláštní moc sbližovat lidi a napravovat dávné křivdy... Dnes večer se na tuto exotickou cestu můžete vydat díky streamu Metropolu

Večer můžete strávit i ve společnosti Divadla Tramtarie a některé z jeho her. Online archiv je bohatý, nově v něm přibyla veleúspěšná inscenace Na Větrné hůrce. Určitě doporučujeme!

Víte, kdy byla Olomouc naposledy tak krásně zasněžená? Možná by se to dalo zjistit přesně, nicméně odpověď, že to bylo hodně dávno, v tomto případě postačí. A když včera tak krásně napadlo, neodolali jsme a vydali se do ulic, na radniční věž a potom i za tmy do potemnělého města a udělat pár fotografií, které vám dnes přinášíme. Kdo ví, jak dlouho bílá zima vydrží, ale na fotkách už zůstane.

Mějte krásný den!