Reklama

Čtvrtek 4. března 2021, svátek má Stela, venku je 2.6 °C

Dnešek: kontroverzní Gaspar Noé i beseda o výstavě

Zprávy z regionu

3.2.2021

Jan Procházka

Je tu středa. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví herec Jan Vlasák (*1943), hudebník Ondřej Hejma (*1951), režisér Petr Soukup (*1951) a herec Milan Lasica (*1940).

Svátek má Blažej

"Láska stojí mimo dobro a zlo. Láska je genetická potřeba. Láska je změněný stav vědomí. Láska je tvrdá droga..." píše se mimo jiné v anotaci k filmu Love, pod nímž je podepsán legendární kontroverzní režisér Gaspar Noé. Snímek syrovým a otevřeným způsobem vypráví příběh milostného trojúhelníku, točí se okolo mladého Američana – aspirujícího filmového tvůrce Murphyho, který se snaží vyrovnat s komplikovaným a již bývalým vztahem s dívkou jménem Electra. Charismatickou a nevyzpytatelnou umělkyni Electru nahradila v Murphyho životě mladičká, jednoduchá Omi... Dnes večer streamuje Metropol, než si film pustíte, přesvědčte se raději, že děti tvrdě spí. 

Muzeum umění ve spolupráci s Galerií Caesar připravilo druhou výstavu v rámci Trienále SEFO 2021. M8 název Domýšlet & Rozpoznávat a představí ji beseda s jejími autory - grafikem Šimonem Brejchou, intermedialistou Michalem Kindernayem a mladou architektkou Marií Štěfanovou. Sledovat ji můžete online.

Mějte krásný den!