Reklama

Pondělí 8. března 2021, svátek má Gabriela, venku je -1 °C

Dnešek: zabíjačka v Huse i filmová nadílka

Zprávy z regionu

2.2.2021

Jan Procházka

Je tu úterý. Co se dnes v Olomouci bude dít?

Narozeniny dnes slaví hudebník Ondřej Brzobohatý (*1983), herečka Laďka Něrgešová (*1976) a zpěvačka Věra Martinová (*1960).

Svátek má Nela

Prdelačka, tlačenka, sekaná, jitrničky, jelítka... A navrch domácí koláče. Sbíhají se vám sliny? Přestože restaurace musí mít stále zavřeno, nemusíte letos o tradiční zabíjačku přijít. Potrefená husa vám ji doveze až domů.

Asociace s následující pozvánkou je čistě náhodná. Muzeum umění totiž dnes večer online promítá legendárního Spalovače mrtvol, temně absurdní příběh o vzorném zaměstnanci krematoria, který miluje svou práci i svou rodinu natolik, že mu obojí splyne a rozhodne se manželku a obě děti láskyplně a profesionálně zlikvidovat.... V hlavní roli nepřekonatelný Rudolf Hrušínský.

A ještě jedna filmová pozvánka, bohužel opět poněkud krvavá. Metropol dnes streamuje drama Jackie: příběh dne, kdy se Jacqueline Kennedy stala vdovou. V titulní roli se představí Natalie Portman. 

Dnes také hrají fotbalisté SK Sigma Olomouc odložený zápas na hřišti v Mladé Boleslavi a hokejisté se představí v Pardubicích. 

Mějte krásný den!