Reklama

Úterý 13. dubna 2021, svátek má Aleš, venku je 2.8 °C

Dnešek: koncert filharmonie i vzpomínka na léto

Zprávy z regionu

14.1.2021

Jan Procházka

Dnes je čtvrtek. Jaký v Olomouci bude?

Narozeniny dnes slaví zpěvačka Jana Kratochvílová (*1953), disidentka Dana Němcová (*1934), hudebník Dave Grohl (*1969), herečka Emily Watson (*1967) a herečka Faye Dunaway (*1941).

Svátek má Radovan

Venku je sice leden se vším všudy, Metropol vás dnes může přenést do teplejších časů.  Australské drama Než skončí léto se stalo diváckým hitem festivalu v Benátkách. "Když se šestnáctiletá Milla zamiluje do průšviháře Mosese, je to pro její rodiče noční můra. První setkání s láskou ale probouzí v nemocné Mille novou chuť do života a její energie a touha objevovat brzy otočí celou rodinu vzhůru nohama..." píše se v anotaci ke snímku, který si  lze pustit online. 

Moravská filharmonie Olomouc připravila pro své posluchače další online koncert, tentokrát s podtitulem Klasika plná žertů. Program koncertu těží z děl, která jsou inspirována velikány klasické hudby, nebo ve kterých autoři uplatnili svůj smysl pro humor a parodii. Orchestr  bude řídit Petr Popelka. Odkaz k přehrávání a kompletní program najdete v našem úterním článku.

A ještě jeden tip. Už zítra bude spuštěn rezervační systém na očkování proti Covid-19. Včera jsme k tomuto tématu vydali článek, který by jistě neměl uniknout vaší pozornosti. Doporučujeme přečíst.

Mějte krásný den!