Reklama

Čtvrtek 15. dubna 2021, svátek má Anastázie, venku je 3.7 °C

Dnešek: Proxima a zřejmě i prodloužení lockdownu

Zprávy z regionu

7.1.2021

Jan Procházka

Je tu čtvrtek, sedmého ledna. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví herec Václav Vydra (*1956), hudebník Jiří Vondráček (*1951), jezdec Formule 1 Lewis Hamilton (*1985) a herec Nicolas Cage (*1964).
Svátek má Vilma

Máte-li kvůli práci na rok opustit sedmileté dítě, je to trauma pro obě strany. Pokud se navíc chystáte těch dvanáct měsíců strávit na oběžné dráze, kde vám každý den hrozí nebezpečí, bude to obzvlášť složité. Právě téma hledání rovnováhy mezi osobními sny a rodičovskou láskou řeší snímek Proxima s vynikající Evou Green v hlavní roli. Dnes si ho můžete pustit na streamu Metropolu

Dnes ráno se prostřednictvím videokonference sejde vláda. Na programu bude aktuální epidemická situace a úprava a prodloužení krizových opatření vlády. Je dosti pravděpodobné, že se dnes dozvíme, že současná drakonická opatření, která jsou zatím naplánována do 10. ledna, budou prodloužena.

Z ulic také během dneška začne mizet vánoční výzdoba. Nejprve budou odstrojeny pouliční lampy a radnice, v pátek se pak budou sundávat ozdoby z vánočního stromu, který následně odborná firma v sobotu pokácí a odveze. 

Mějte krásný den!