Reklama

Čtvrtek 15. dubna 2021, svátek má Anastázie, venku je 3.8 °C

Dnešek: online tři králové i festival špatných filmů

Zprávy z regionu

6.1.2021

Jan Procházka

Je tu tříkrálová středa. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví historik Ladislav Daniel (*1950), trenér SK Sigma Olomouc Radoslav Látal (*1970), filozof Daniel Kroupa (*1949), herec Rowan Atkinson (*1955) a manažer restaurace Lobster Daniel Schiner (1975*).

Svátek mají Baltazar, Kašpar a Melichar

Tříkrálová sbírka letos kvůli koronaviru nebude.  Jako spousta dalších akcí se i koledování přesune se do virtuálního prostoru. Přispět pak můžete do online pokladničky. Trojice VIP koledníků v podání biskupa Antonína Baslera, prezidenta Arcidiecézní charity Olomouc Bohumíra Vitáska a primátora Miroslava Žbánka se tak nevydá do ulic, pouze se symbolicky setká v deset hodin před katedrálou svatého Václava.

I špatný film se může stát kultovním. Obzvlášť, když je tak špatný, že už snad horší být ani nemůže. A existuje druh fanoušků, kteří špatné filmy zbožňují. A sestavují žebříčky špatnosti, v nichž čím horší, tím lepší. A mezi ty opravdu nejhorší patří i snímek Guru, the Mad Monk, do češtiny přeložený jako Hříchy pátera Uzla. Ze stejného ranku pak je i další šílený počin, film Microwave Massacre. A právě tyto dva exempláře z filmového dna dnes v rámci Festivalu otrlého diváka dává Metropol. Pokud chcete zažít něco opravdu bláznivého, dnes večer máte šanci.

Divadlo na cucky zkoumá livestream, žánr, který se zrodil prakticky nedávno, kvůli koronaviru. Hra Psi malých ras je prvním českým uvedením stejnojmenné polské novely Olgy Hund. "Někde tady musí být dírka, kterou se na palubu dostane voda a tu naši anti-archu zaplaví. Vzkaz v lahvi ze zvláštního korábu izolace, který právě naloďuje ke společné odyssei. Mozaika těl, prostorů a časů. Pohled z prázdnin pro smutný děti..." tak autoři uvádí inscenaci, která měla premiéru v prosinci a dnes můžete vidět reprízu. Předprodej poběží do 19 hodin, začátek je ve 20:00.

Dnes také dojde k podpisu smlouvy o přepravě cestujících veřejnou drážní osobní dopravou mezi Olomouckým krajem a Českými drahami. Do Olomouce tak dorazí delegace v čele s generálním ředitelem drah Ivanem Bednárikem. 

Mějte krásný den!