Reklama

Úterý 13. dubna 2021, svátek má Aleš, venku je 2.8 °C

Dnešek: Psí láska i hokej

Zprávy z regionu

5.1.2021

Jan Procházka

Je tu úterý. Co se dnes v Olomouci bude dít?

Narozeniny dnes slaví zpěvák Marilyn Manson (*1969), hudebník DJ BoBo (*1968), herečka Diane Keaton (*1946), bývalý španělský král Juan Carlos I. (*1938), japonský animátor Hajao Mijazaki (*1941) a herec Robert Duvall (*1931).

Svátek má Dalimil

Dvanáct dní na překonání 1 200 kilometrů zasněženou pustinou. Takové jsou parametry závodu psích spřežení Finnmarksløpet, do nějž se opakovaně pouští česká chovatelka rasy husky Jana Henychová. O té je natočen neotřelý dokument Psí láska, který dnes můžete vidět v online projekci Metropolu. "V létě pořádá psí tábory pro děti a vydělává si na to, aby se z Jizerských hor mohla přesunout 1 500 kilometrů na sever, do zimního Švédska. Tam se svými čtyřnohými spoluzávodníky zahajuje tříměsíční trénink, často v teplotách hluboko pod nulou. Připravují se na cíl ještě náročnější: zdolání drsného dálkového závodu, který se rok od roku víc profesionalizuje a amatérům jako Jana nastavuje vysokou laťku. Udrží Jana krok s ostatními v tomto náročném sportu, který bývá doménou mužů?" Tolik anotace, pokud vás zaujala, může to být tip pro váš večer.

Virtuálně vyrazit můžete opět i na hokej. Kohouti v 9. kole hokejové extraligy hostí České Budějovice. A pozor. Pokud jste držitelem permanentky HC Olomouc na sezónu 2020/2021, pak právě vy máte možnost získat slevový kód, a sledovat tak zápasy na Hokejka TV nově až do konce ledna zdarma. Veškeré informace o této akci naleznete zde.

V olomoucké fakultní nemocnici nadále pokračuje dobrovolné antigenní testování na nemoc Covid-19. Mělo by probíhat až do 15. ledna a kromě dneška je k dispozici prakticky na každý den několik stovek volných termínů. Takže pokud se chcete přesvědčit, že koronavirus se vám vyhýbá, určitě této možnosti využijte, testování je zdarma. Registrovat se můžete na webu nemocnice.

Mějte krásný den!