Reklama

Úterý 13. dubna 2021, svátek má Aleš, venku je 2.5 °C

Dnešek: podpořte restaurace, zajděte na oběd. A nebo na výstavu

Zprávy z regionu

15.12.2020

Jan Procházka

Je tu úterý. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví herec Don Johnson (*1949), hudebník Paul Simonon (*1955), fotbalista Roger García (*1976) a malíř Dušan Mravec (*1980).

Svátek má Radana

Vláda včera vyhlásila přísná opatření, která začnou platit od pátku. Než tedy znovu zavrčí PES, můžete si dát ještě tři obědy. Podle našich zkušeností jsou restaurace podstatně prázdnější, než supermarkety, zkuste si vybrat některou z naší nabídky Poledních menu. A klidně zajděte i na večeři.

A doporučujeme i noční procházku, než nám to zakážou. Olomouc je totiž v noci moc krásná. Třeba kolem půlnoci teď v ulicích nepotkáte živáčka, natož číhající koronavirus.

Co všechno vláda zakázala a jak se změní život od pátku, se dočtete v našem včerejším článku.

Výstava Ivana Pinkavy v Telegraphu byla násilně přerušena lockdownem. Nyní se můžete vydat na komentovanou prohlídku přímo s autorem, kurátorem výstavy Janem Dotřelem a autorem textu katalogu Pavlem Dvořákem. "Zároveň proběhne představení a křest katalogu k výstavě. Prohlídka bude také streamovaná na naše sociální sítě pro všechny zájemce o dílo Ivana Pinkavy, kteří se nebudou moct zúčastnit naživo," lákají pořadatelé.

Další kulturní zážitek nabízí Muzeum umění. Rozhovor Davida Hrbka s kurátorem Jakubem Frankem vám přiblíží výstavu Jiří Kolář: Babyluna. Dozvíte se, jak se výstava připravovala, jak ji proměnila pandemie Covid-19 či co pro Jakuba Franka znamená Jiří Kolář a jeho tvorba. Neopomineme ani osvětlit samotný název Babyluna. Online rozhovor můžete sledovat zde.

Mějte krásný den!