Reklama

Čtvrtek 15. dubna 2021, svátek má Anastázie, venku je 3.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Dnešek: kultura přechází do online prostoru

Zprávy z regionu

13.10.2020

Jan Procházka

Je tu úterý. Veřejný život je omezen a kultura se tak opět přesouvá na internet. Co se dnes bude dít?

Narozeniny dnes slaví klávesista Milan Nytra, (*1959), bavič Václav Upír Krejčí (*1955), herec Sacha Baron Cohen (*1971) a zpěvák Paul Simon (*1941).

Svátek má Renáta

Taky vám to připadá trochu jako déjà vu? Život v Česku je opět omezen. Na tomto místě, kde vás obvykle zveme do kin, divadel, upozorňujeme, co se každý den bude dít, nám v těchto dnech nezůstalo moc prostoru. A stejně jako na jaře hlásíme: kultura se přesunuje do online prostoru. Takže ne kam zajít, ale co si dnes pustit, to je oč tu běží.

Tramtarie pro vás přichystala virtuální derniéru. Až do neděle se bude loučit s inscenací Boj o přežití: P.E.S.CH.O!. Vstupenky zakoupíte v cenách 120 - 300 korun a přispějete tak na provoz divadla v těchto nelehkých časech.

Mezinárodní festival rozhlasové tvorby Prix Bohemia Radio je tradiční soutěžní přehlídkou toho nejlepšího z rozhlasové tvorby. Zatímco v minulých letech přilákal do Olomouce tvůrce i festivalové publikum, letos celá přehlídka proběhne pouze v online prostoru. Potrvá až do středy.

Tak krásný den! Zvládneme to!

OPATŘENÍ PLATNÁ OD PŮLNOCI 14. 10. do 3. 11. 2020

  • Vláda rozhodla o dočasném uzavření restaurací, barů a klubů, s výjimkou výdejních okének
  • Zároveň se zakazuje konzumace alkoholu na veřejně přístupných místech
  • Shromažďování bude omezeno na maximálně 6 osob
  • Roušky budou nově povinné i na zastávkách veřejné dopravy, kde mnoho lidí čeká na autobus či tramvaj a v současné době si roušky nasazují až těsně před nástupem do vozidla. Dále i v přístřešcích a čekárnách v blízkosti nástupišť - už od 13. 10.
  • Od středy musí přejít na distanční výuku i první stupně základních škol. Distanční výuka se tedy bude týkat všech škol v republice s výjimkou těch mateřských

Více podrobností o nových vládních opatřeních zde →