Reklama

Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora, venku je 1.4 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Divadlo nabídlo nemocnici pomoc s šitím roušek, do iniciativy se zapojuje množství dobrovolníků

Zprávy z regionu

15.3.2020 aktualizováno 15.3.2020 22:01

Autor: Zuzana Doleželová

Moravské divadlo Olomouc nabídlo šití roušek pro novorozeneckou JIP Fakultní nemocnice Olomouc. S nabídkou se přidávají další a další dobrovolníci z řad veřejnosti, kteří už s šitím látkových roušek podle sdíleného návodu začali.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Obrázek

Souběžně s přípravou divadelních kostýmů budou dámy z úseku garderoby Moravského divadla vyrábět ochranné roušky. Dohodli se na tom ředitel divadla David Gerneš s primářem novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc Lumírem Kantorem. Do celé akce bude též zapojena okresní rada Junáka – českého skauta v Olomouci, dobrovolníci, Univerzita Palackého a Divadlo na cucky. "S myšlenkou vyrábět roušky přišla za mnou jedna z kolegyň z kostýmního úseku a patří jí za to velký dík. Na vedení divadla pak už bylo jen zorganizovat setkání se zástupci olomoucké fakultní nemocnice a dalších institucí a domluvit se na možnostech spolupráce. S výrobou roušek začneme hned po kontrole stavu kostýmního skladu, předpokládám, tedy, že už během zítřka," uvedl ředitel divadla David Gerneš s tím, že kostýmní úsek by mohl být schopen za den vyrobit asi 80 ochranných roušek. "Naše ústředí vyzvalo skauty z celé republiky k dobrovolnické pomoci a my jsme se přidali k této iniciativě s tím, že budeme zajišťovat sběr a distribuci roušek," uvedl předseda okresní rady Junáka – českého skauta v Olomouci David Pokorný. 

Členové skupiny také vyzývají dobrovolníky z řad občanů k výrobě roušek. Roušky slibují šít desítky lidí, kteří se snaží nezištně pomoci tam, kde je to momentálně potřeba.

"Milí přátelé, moc děkujeme za vaši podporu a ochotu přidat se k šití roušek. Momentálně pracujeme na organizaci celé akce, bližší podrobnosti zveřejníme během zítřejšího dne na našich stránkách," stojí na facebookovém profilu novorozenecké JIP.

"Iniciativu divadla vítáme a děkujeme za nabídnutou pomoc. V tuto chvíli připravujeme vhodný mechanismus, jak bude možné roušky při dodržení hygienických standardů využít," potvrdil mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Adam Fritscher.

Více se dozvíte na Facebooku, kde je i návod, jak látkovou roušku správně ušít.